Ana SayfaEthereumLido Finance'in stETH Tokeninin Fiyatı Ethereum'u Yeniden Yakalamaya Başladı: Piyasa İçin Anlamı...

Lido Finance’in stETH Tokeninin Fiyatı Ethereum’u Yeniden Yakalamaya Başladı: Piyasa İçin Anlamı Ne?

Takip et

DeFi likidite devi Lido Finance üzerindeki toplam staking varlıkları arttıkça Lido Staked Ethereum (stETH) fiyatı da ETH ile arasındaki farkı yavaş yavaş kapatıyor.

stETH-ETH oranı 0.9778’e kadar yükseldi. Bu yazının yazıldığı anlarda stETH fiyatı 1.107 dolardan, ETH fiyatı ise 1147 dolardan işlem görüyor.

Dahası, Lido’nun yerel tokenı LDO son 24 saat içinde %25’ten fazla artış göstererek 0,66 dolara yükseldi. Yükselişindeki kazançlarının bir miktarını kaybetmesine rağmen token, %150’nin üzerinde sıçrayan işlem hacmiyle güçlü bir şekilde hareket ediyor.

İlgili Haber
Lido Finance, Ethereum 2.0 ile İlgili Önemli Bir Oylama Başlattı!

Lido Staked Ethereum (stETH) Fiyatının ETH Fiyatına Yeniden Yaklaşması Kripto Para Piyasası İçin Ne Anlam İfade Ediyor?

stETH ile Ethereum arasındaki 1:1’lik oranın kaybolması geçtiğimiz ay kripto para piyasasında büyük bir satış dalgası yaşanmasına neden olmuştu. stETH-ETH oranının iyileşmesiyle birlikte analistlere göre piyasadaki toparlanmayı engelleyen bir faktörün etkisi azalıyor.

stETH tarafındaki büyük satış dalgası beraberinde Alameda, Three Arrows Capital ve Celsius gibi şirketlerin iflas riskinde artışa neden olmuştu. Bir Nansen raporuna göre, Celsius müşteri fonlarını Lido’ya yatırmıştı ve şu anda halka açık bir cüzdanda en az 449 milyon dolar değerinde stETH tutuyor.

Lido’nun stratejik danışmanı Hasu ve Gauntlet’in kurucusu Tarun Chitra, 5 Temmuz’daki Unchained Podcast’te Three Arrows Capital’in stETH varlıklarını tasfiye ettiğini, ancak Celsius’un teminat olarak kilitli çok sayıda stETH tuttuğunu açıkladı.

Celsius iflası önlemek için çözümler ararken, teminatlandırılmış stETH’in değerinin artması baskının bir miktar hafiflemesine yardımcı olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları