Altcoin

Lionel Messi’nin Yeni Kontratı Sızdırıldı: Kripto Para Ödemesi Ortaya Çıktı

Messi, kripto para ödemesi de alıyor.

Dünyanın en ünlü futbolcularından birisi olan Lionel Messi, tarihi bir adıma imza atarak büyüdüğü takıp olan Barcelona’dan ayrıldı.

Barcelona tarafından yapılan açıklamada Arjantinli yıldızı tutacak mali güçlerinin olmadığı vurgulanmış ve devamında yıldızın kendisi de duruma açıklık getirerek Paris Saint-Germain’e geçtiğini ortaya koymuştu.

Messi’nin kripto para konusunda kulübün kendi tokeni olan PSG alacağı biliniyor olsa da şimdi kontrat detayları tamamen ortaya çıktı ve durum daha net görülebilmekte.

Messi’nin Maaşında Kripto Para Detayı

Messi’nin sızdırılan kontratına göre kendisi önümüzdeki 3 yıl boyunca PSG’den yıllık 100 milyon sterlinin üzerinde para alacak. L’Equipe tarafından aktarılan bilgilere göre kendisi 2024 yılına kadar olan sürede net 94 milyon sterlin kazanabilir.

Messi, Barcelona’da yıllık 60 milyon sterlin alıyordu ve bunun yarısını almaya bile razı olduğunu açıklamıştı.

Ünlü yıldız, Crypto.com kripto para borsası ile olan sponsorluk anlaşması kapsamında da 30 milyon dolara yakın ek bir gelir elde edecek.

Bunun yanı sıra kulüple kalması durumunda yıllık 12,8 milyon sterlin elde edecek olan 34 yaşındaki yıldız, milyonlarca dolarlık PSG tokeni bonusu da alacak. Bu da kendisini takımında en yüksek ödeme alan kişi haline getiriyor.

Yıldızların da kripto para sektörüne bu şekilde giriş yapması ve kendi kripto para yatırımlarını yapması kesinlikle sektörün ne kadar hızlı büyüdüğünü gözler önüne sermekte. Messi’nin yanı sıra Christiano Ronaldo da benzer bir şekilde kripto para sektörüne giriş yapmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu