Kripto HaberleriLitecoinLitecoin (LTC) Düşüşe Devam Eder mi?

Litecoin (LTC) Düşüşe Devam Eder mi?

Takip et

2011 yılında eski bir Google çalışanı tarafından Bitcoin’deki bazı hataların giderilmesi için geliştirilen Litecoin ilk çıktığı dönemlerde büyük başarı sağlamış olsa da 2019’da 140 dolara kadar yükselmiş ancak özellikle blok ödülü yarılanmasının ardından bekleneni gerçekleştirememiş ve yatırımcılarını üzmüştü.

LTC bugün hala beklentileri karşılayabilmiş değil. An itibari ile 45,80 dolardan işlem gören LTC’nin giderek değer kaybetmesi ünlü kripto paranın etkisini yitirmeye başladığı ve eski önemini kaybettiği yorumlarının yapılmasına yol açıyor.

Litecoin (LTC) Saatlik Grafik – 08.12.2019 – Kaynak: Tradingview

An itibarı ile LTC’nin 42 dolarda önemli bir destek seviyesi bulunurken, direnç noktaları ise 49, 54 ve 57 dolar seviyelerinde.

Bilindiği gibi yatırımcıların çok düşük maliyetlerle para transfer yapabilmesini sağlamak amacıyla geliştirilen ve ilk altcoin olma özelliği taşıyan Litecoin, bazı analistlere göre belli bir müddet daha ilk 10’da kalmayı sürdürecek ancak  bazıları Bitcoin’in LTC’yi sekteye uğratacağı ve hatta ünlü altcoini ilk 10 listesinden atacağı düşüncesindeler.

Bakalım önümüzdeki Bitcoin’in blok ödülü yarılanması nasıl sonuçlanacak ve LTC’ye ne gibi etkilerde bulunacak? Bilindiği gibi Litecoin yaşadığı yarılanma sonrası sert bir düşüş yaşamıştı. Bitcoin fiyatının ilerleyen dönemlerde artması demek başta ilk 10 içerisinde altcoinlerin ve tüm kripto para piyasasının da artması anlamına geliyor.

Zira Bitcoin tüm kripto para piyasasının yüzde 66,7’sini elinde tutuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları