Kripto HaberleriAnalizLitecoin Fiyat Analizi - Nasıl Oldu Da Yüzde 11 Değer Kazandı?

Litecoin Fiyat Analizi – Nasıl Oldu Da Yüzde 11 Değer Kazandı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Litecoin fiyatı bugün gün içerisinde artışa geçerek piyasadaki kripto para birimi sahiplerini bile şaşırtmayı başardı. Kripto para birimi Litecoin kısa süre içerisinde %10 kadar değer kaybetmişti ve bugün tekrar değerinin artış eğilimine girmesi yatırımcıları sevindirdi.

Litecoin fiyatında olan biten ne ise kripto para birimlerinin yakın zamanda bu kadar farklı değişimler yaşamasında rol alan da yine aynı sebeplerdir. Bitcoin ve diğer birçok altcoin kripto para biriminin değerinde düşüş olmasının arkasında yatan en büyük sebep yine yatırımcıların piyasada yaptıkları son işlemler ve piyasada olan bitenden farklı olarak birçok kripto para birimi yatırımcısının kripto para birimlerinden satın almak yerine satış yapmasından kaynaklanmaktadır.

Bitcoin’i yükseltebilecek olan en önemli faktör yatırımcılar iken, bu dönemde yatırımcılar alımları değil, panik ve normal satışları tercih etme yoluna gitmeyi seçiyorlar. Tüm bunlar ise kripto para birimi yatırımcılarının aslında bu kadar kısa vadede fiyat düşüşlerinin oluşmasında en önemli sebeplerden bir tanesi olarak gündeme gelmekte.

Litecoin ise son dönemin en iyi yükseliş yaşayan kripto paralarından birisi ve son düşüşlere rağmen %11 değer kazandı ve 90 dolara kadar yükseldi. 79 dolara düşüşün arkasından kısa süre içerisinde yükseliş eğilimi gösteren Litecoin, yatırımcılarına bugün gün içerisinde beklenmedik performans sergilemiş olsa da kısa vadede bu kadar yükseliş görmesi bazı yatırımcıları sevindirdi, bazı yatırımcıları ise farklı altcoinlerden Litecoin’e geçmeye ikna etmiş oldu. Bitcoin’in %8’den daha fazla değer kaybettiği son günlerde neredeyse tüm altcoinler değer kaybetmeye devam ediyor ve hatta bazı altcoinlerin %10 üzerinde değer kaybettiği bilinmekte.

Litecoin’in fiyat artışının ardında yatan en önemli sebep ise yine kripto para yatırımcısı olan Litecoin yatırımcılarının Litecoin satın alma isteğinde olmaları ve balinaların LTC satın alımlarına yönelmiş olması olabilir. Aksi durumda birçok Litecoin yatırımcısı bugün satış yapıyor olurdu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları