bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriLitecoinLitecoin Halving Nedir? Ne Zaman Yapılacak?

Litecoin Halving Nedir? Ne Zaman Yapılacak?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bugün itibari ile kripto paralar arasında en fazla işlemde olanlardan birisi Litecoin. Litecoin; bu gün kendisi için oldukça büyük bir adım atıyor ve bu durum bütün süreci etkileyecek gibi duruyor.

Litecoin için geliştirilen ağ bu gün sonunda kısa süreliğine olarak bir işlem sürecine dahil edilecek. Halving adı verilen bu işlem sonrasında Litecoin için çok daha farklı günler başlayacak.

Litecoin Halving İşlemi Ne Zaman Başlayacak

Bugün itibarı ile halvinig sürecinde olan Litecoin; 2 saate yakın bir süredir işlem dahilinde hizmet veriyor. Blokchain üzerinde bulunan Litecoin gibi bütün sistemler 4 sene ara ile bu işleme tabi tutuluyor. Halving işlemi ağ içerisindeki arz ve talebin dengesini sağlıyor.

Halving Sonrası Ne Değişecek?

Bu süreç bazen büyük etkiler ile kendini gösterebiliyor. Litecoin ağında şu anda hali hazırda var olan blok ödüllerinin işlem sonunda yarı yarıya düşmesi söz konusu. Bunun anlamı da işlem sonrasında madencilik yaparak Litecoin elde eden kişilerin artık 25 değil 12 Litecoin çıkaracağını ifade ediyor.

Halving Fiyatı Etkiler Mi?

Madencilik ödülü düşeceği için yani arz miktarı düşeceği için halving olaylarından sonra fiyatın artması bekleniyor.

Blok ödüllerinin düşmesi ile ilgili farklı görüşler var. Özellikle analistler; blok ödülleri ile ilgili düşüş ardından Litecoin fiyatlarının yükseleceğini düşünüyor. Halving etkisinin hemen kendini göstermeyeceğini düşünen analistler ise bu durumun hızlı bir şekilde gerçekleşmeyeceğini ve doğal olarak fiyatların zaman içinde yükseleceğini hatta düşebilme ihtimali olduğunu da belirtiyorlar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları