AnalizLitecoin

Litecoin yüzde 15 oranında yükseldi

Litecoin son 24 saate yüzde 15'leri gören yükseliş kaydetti.

Birkaç gündür düşüş eğilimi gösteren Bitcoin ve diğer kripto paralar bugün toparlamaya başladı. 7600 dolar seviyelerine kadar gerileme yaşayan BTC, tüm piyasada olumsuz bir hava oluşturmuş ve hafta boyunca kripto paralar yüzde 20’lere ulaşan düşüşler yaşamıştı.

Bugünün en öne çıkan kripto parası hiç şüphesiz Litecoin, Son 24 saatte yaşadığı yüzde 15’lik yükseliş ile fiyatını 115 dolara çıkarmış durumda.  7.15 milyar dolar piyasa hacmine sahip olan LTC, dördüncü en büyük kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan Bitcoin de an itibarı ile 7950 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Litecoin bu süreçte analist ve yatırımcıların merceği altında. Çünkü Ağustos ayında olması beklenen Litecoin halving olayından sonra blok ödülleri yarı yarıya düşerek 25 LTC’den 12.5 LTC’ye inecek. Halving (yarılanma) olayı yaşanan coinlerin fiyatında piyasa arzı azaldığı için genel itibarı ile yükseliş yaşanıyor.

Bu yüzden yatırımcılar özellikle son zamanlarda LTC’ye dikkat ediyorlar ve hareketlerini takip ediyorlar. Bugün de yüzde 15’lere varan artışın en büyük sebebi yaklaşan halving olayı olabilir. Ancak tüm piyasanın yüzde 55’ini elinde tutan Bitcoin, altcoinler için oldukça önemli. Zira tüm piyasa BTC’nin hareketlerine göre şekilleniyor diyebiliriz. Bu yüzden altcoin yatırımı yaparken her zaman BTC hareketlerini de incelemek çok önemli. Bitcoin’in sert düştüğü bir piyasada altcoinlerin zirve yapması pek mümkün görünmüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu