binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerLitepay Ödeme Sistemi Kaldırılıyor

Litepay Ödeme Sistemi Kaldırılıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Litecoin günlük hayatta ödemelerimizi kripto para birimiyle yapabileceğimiz Litepay adında bir sistem çıkarmıştı. Bu sistem sayesinde Litecoin’in büyüyeceği hatta Bitcoin’in bile tahtını sarsabileceği düşünülüyordu fakat sistem bazı sorunlar nedeniyle artık kullanılamayacak.

LitePay Ödeme Sistemi sistemi ile beraber günlü hayatta Litecoin ile çok rahat bir şekilde alışveriş yapılabiliyordu. Sistem alışveriş yaparken Litecoin’i anında Dolar’a dönüştürerek ödeme sağlanıyordu. Çıktığı zaman yatırımcıları ve piyasa tarafından olumlu karşılanmış ve Litecoin’in fiyatında artış olmuştu. Fakat iyice gelişip kredi kartları gibi günlük hayatın her evresinde kullanılmak isteyen LitePay projesi kaldırıldı.

Litecoin Foundation yaptığı açıklmada LitePay sistemine son verildiğini ve bunun altında yatan sebepleri açıkladı:

Yayınlanan gönderiye göre LitePay’in CEO’su Kenneth Asare’nin sistemi satmama karşılığında Litecoin Foundation’dan daha fazla fon istediği ve bundan önceki ödenen fonların da nereye harcandığının bilinmediği açıklandı. Bu talebe Litecoin Foundation Şirketi red cevabı verdikten sonra Asare, şirketi satacağını ve LitePay’ın hizmetlerini durduracağını açıkladı.

Şirket yetkilileri bu durumla karşılacaklarını öngörüp tedbir alamadıkları için LitePay projesinin artk hizmet vermeyeceğini ve bütün destekçilerden özür dilediklerini açıkladılar.

Litecoin Fiyatını Olumsuz Etkileyeceği Düşünülmüyor

Uzmanlara göre bu durum Litecoin’in fiyatı üzerinde olumsuz bir hava oluşturmayacak. Çünkü hali hazırda Litecoin bu projeden önce de en çok kullanılan kripto paralar arasındaydı. Litecoin an itibarı ile yüzde 11’lik bir düşüşle 144 dolardan işlem görüyor. Ancak kripto paraların genel anlamda düşüş trendinde olduğunu düşünürsek, bu düşüşün LitePay’den kaynaklı olduğunu söylemek doğru olmaz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail