Haberler

LocalBitcoins Dijital Para Birimi Sağlayıcısı Olarak Tescillendi.

Bu tescil LocalBitcoin için müthiş bir fırsat olarak görülüyor.

LocalBitcoins, Finlandiya Finansal Hizmetler Kurumu (FIN-FSA) tarafından dijital para birimi sağlayıcısı olarak tescillendi. Finansal piyasalarda finansal istikrarı ve güveni arttırmaya; müşterileri, yatırımcıları ve sigortalıları  korumayı misyon edinen FIN-FSA, sadece Finlandiya’daki yasal yükümlülükleri yerine getiren şirketlere resmi tescil veriyor

LocalBitcoins Hangi Yükümlülükleri Yerine Getirdi?

Anti Kara Para Aklama ve Müşterini Tanı (KYC) prosedürlerini yerine getirdiği ve müşteri güvenliğini tam anlamıyla sağlamayı başardığını için FIN-FSA tarafından tescillenmeye layık görüldü.

FIN-FSA, Finlandiya’da kararları son derece dikkate alınan saygın bir kuruluş. Bu yüzden  LocalBitcoins’in FIN-FSA aldığı bu önemli tescil belgesinin firmaya yeni iş imkanları yaratması bekleniyor.

Bu belge LocalBitcoins için yasal anlamda elde edilmiş müthiş bir kazanç kabul edilebilir çünkü LocalBitcoins’in adından son zamanlarda pek de iyi bahsedilmiyordu. Nitekim Venezuela gibi ekonomisi giderek kötüleşen ülkelerde kullanım miktarının artması ve kullanıcıların sermaye kontrollerinden kurtulabilmesine fırsat veren açıkları olması, bir peer-to-peer kripto para platformu olan LocalBitcoins’in düzenleyiciler tarafından çok da güvenilmeyen bir platforma dönüşmesine neden olmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu