Haberler

LocalBitcoins Dijital Para Birimi Sağlayıcısı Olarak Tescillendi.

Bu tescil LocalBitcoin için müthiş bir fırsat olarak görülüyor.

Nexo

LocalBitcoins, Finlandiya Finansal Hizmetler Kurumu (FIN-FSA) tarafından dijital para birimi sağlayıcısı olarak tescillendi. Finansal piyasalarda finansal istikrarı ve güveni arttırmaya; müşterileri, yatırımcıları ve sigortalıları  korumayı misyon edinen FIN-FSA, sadece Finlandiya’daki yasal yükümlülükleri yerine getiren şirketlere resmi tescil veriyor

LocalBitcoins Hangi Yükümlülükleri Yerine Getirdi?

Anti Kara Para Aklama ve Müşterini Tanı (KYC) prosedürlerini yerine getirdiği ve müşteri güvenliğini tam anlamıyla sağlamayı başardığını için FIN-FSA tarafından tescillenmeye layık görüldü.

FIN-FSA, Finlandiya’da kararları son derece dikkate alınan saygın bir kuruluş. Bu yüzden  LocalBitcoins’in FIN-FSA aldığı bu önemli tescil belgesinin firmaya yeni iş imkanları yaratması bekleniyor.

Bu belge LocalBitcoins için yasal anlamda elde edilmiş müthiş bir kazanç kabul edilebilir çünkü LocalBitcoins’in adından son zamanlarda pek de iyi bahsedilmiyordu. Nitekim Venezuela gibi ekonomisi giderek kötüleşen ülkelerde kullanım miktarının artması ve kullanıcıların sermaye kontrollerinden kurtulabilmesine fırsat veren açıkları olması, bir peer-to-peer kripto para platformu olan LocalBitcoins’in düzenleyiciler tarafından çok da güvenilmeyen bir platforma dönüşmesine neden olmuştu.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı