coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinLondra Borsası'ndan Bitcoin Hamlesi!

Londra Borsası’ndan Bitcoin Hamlesi!

Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu Bitcoin endeks vadeli işlemleri ve opsiyon türevleri ticareti sunacağını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin‘de yaşanan yükseliş, kripto para sektöründe küresel bir merkez olmayı hedefleyen İngiltere’den gelen bir haberle desteklendi.

Reuters’in haberine göre, Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu (LSEg) bugün yaptığı açıklamada 2023 yılı içerisinde Bitcoin endeks vadeli işlemleri ve opsiyon türevleri ticareti ve takas hizmetleri sunacağını söyledi.

Kullanıcılarına Bitcoin’e yatırım yapma seçeneceği sunacak olan LSE bu hizmeti için dijital ticaret platformu Küresel Vadeli İşlemler ve Opsiyonlar (GFO-X) ile ortaklık kurduğunu belirtti.

BTC vadeli işlemleri ve opsiyon ticaretinin 2023’ün 4. çeyreğinde başlaması bekleniyor.

Halihazırda takas hizmetinin Fransız ve Avrupa Birliği düzenleyicilerinin onayını beklediği belirtildi.

GFO-X’in CEO’su ve kurucu ortağı Arnab Sen şunları söyledi:

“Kripto para sektöründe yaşanan son olaylar büyük finansal kurumların müşterilerinin varlıklarını korurken büyük ölçekte ticaret yapabilecekleri güvenli, düzenlenmiş bir mekana olan ihtiyacı vurguladı.

Bu bağlamda GFO-X, küresel olarak düzenlenmiş dijital varlık piyasalarına 7/24 ticaret sağlama hedefiyle, geleneksel bir pazar yapısı içinde yeni teknolojilerden verimlilik elde etmek için ilk adımları atıyor.”

LSE’nin rakibi CME Group zaten halihazırda Bitcoin vadeli işlem ve opsiyonları sunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları