NFT

LooksRare Ekibinin Çevirdiği “Dolap” Ortaya Çıktı!

OpenSea'ye alternatif olarak piyasaya giriş yapan NFT alım satım platformu LooksRare'in ekibi kasayı boşalttı!

NFT’ler artık kripto para sektörünün ayrılmaz parçalarından birisi oldu ve bu alana yönelen şirketler de ciddi paralar kazanıyor. Ethereum ağı tabanlı OpenSea‘nin yüksek işlem ücretleri ile tepki çekmesinden sonra ise buna alternatifler gelmeye başladı. LooksRare de bu alternatiflerden birisiydi.

İlgili Haber
Opensea'nin NFT Satışları 20 Milyar Dolar Hacmini Aştı!

OpenSea, NFT Satış Payını Geri Alabilir

LooksRare, LOOKS isimli kendi kripto para birimi ile aslında insanları buraya teşvik etmeye çalıştı. OpenSea’ye vampir saldırısı düzenleyen LOOKS, ilk başlarda başarılı oldu ancak şu an ekibin asıl planı ortaya çıkmış gibi gözüküyor. Topluluğun yöneticileri, cüzdanlardaki hareketliliğin ortaya çıkmasından sonra bu durumu itiraf etmek zorunda kaldı. Platform yöneticileri 30 milyon dolarlık Ethereum satışı yaptıklarını doğruladı.

LOOKS stake edenlerin üzerinden 30 milyon dolar kazanan ekip, bunu aslında stake edilmeyen LOOKS tokenlerini kendileri işleme koyarak elde etti. Kullanıcılara airdrop olarak milyonlarca LOOKS token verilmişti ve kullanıcıların bir kısmı bunları hesaplarına bile çekmedi. LooksRare ekibi ise bunları stake ederek elde ettikleri geliri, takip edilmeyi zorlaştırmak için kullanılan Tornado Cash üzerinden aktardı.

Blockchain verilerine göre ise ekip şimdiye kadar 73 milyon doların üzerinde fon çekti.

Ekip ile ilgili veriler günler öncesinden açığa çıktı ancak kimse henüz doğrulama almamıştı. Ekip ise bunu resmen doğruladı ve düşen fiyatın düşüş şiddeti daha da arttı. LOOKS, son 24 saat içerisinde %15 düşüş yaşadı ve bu düşüş 7 günde %43 seviyesine geldi. Görünüşe göre kopya bir projenin daha sonuna gelindi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu