HaberlerKripto Para

Louisiana Eyaleti, Kripto Para Kabul Edilmesini Araştırmak İçin Bir Komite Oluşturacak!

Louisiana eyaletinde kripto paraların eyalette kullanımını araştırmak için yeni bir komite kurma hazırlığına başlanıldı.

Louisiana eyaleti kripto para dünyasına giriş yapıp yapmayacağına karar vermek için bir komite kuracak.

Eyalet temsilcisi Mark Wright, söz konusu komiteyi kurmak için Meclis Tahsis Komitesi’nden sorunsuz bir şekilde onay almayı başardı.

Bir sonraki adım olarak ise Louisiana Eyalet Senatosu’na gitmeden önce tüm meclisten geçmesi gerekecek.

“Eyalette Kripto Paralar ile Ödeme Kabul Edilmesini Araştıracağız”

Wright, söz konusu komitenin neleri araştıracağını şöyle açıkladı:

“Temel olarak eyaletin kripto paralar ya da dijital ödemeler ile ödeme kabul etmesi gibi konulara bakacağız. Bu alanla bağlantılı çok fazla şey var.”

Wright buna ek olarak kripto varlıklar ile ilgili bir yasa tasarısı daha sundu.

House Bill 170 isimli tasarı, Louisiana eyaletindeki politikacı adaylarının kampanyaları için kripto para bağışı kabul edebilmesini amaçlıyor. Bu tasarı Meclis ve Hükümet İşleri Komisyonunda görüşülmeyi bekliyor.

Wright’ın kripto komitesi tasarısına göre, eyaletin Nakit Yönetimi İnceleme Kurulu, “Louisiana Dijital Varlıklar Çalışma Grubu” olarak toplanacak ve eyalette bu büyüyen yeni teknolojiden nasıl yararlanılabileceğini araştıracak.

Komite, bulgularını ve tavsiyelerini Louisiana eyalet saymanına 1 Şubat 2023 tarihine kadar sunmak zorunda olacak.

Tasarıda Wright, kripto paraların hem Louisiana’da hem de ABD genelinde giderek büyüyen bir takas aracı olduğunu belirtiyor. Wright’ın sunduğu tasarıya göre Louisiana, profesyonel isimler ile kripto varlık sektörüne yönelerek hızla büyüyen bu dijital dünyada öncü konuma gelebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu