AltcoinHaberlerKripto Para

LUNA’da Dibi Satın Aldığını Sanan 300 Bin Yatırımcı Battı!

Güney Kore'de Terra çöküşünün yankıları halen devam ediyor.

Güney Kore’de ve tüm kripto para piyasasında TerraUSD (UST) ve Terra (LUNA) çöküşü büyük bir şok etkisi yarattı.

UST ve LUNA’nın Mayıs ayının başlarında çöküşü, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıların milyarlarca dolar kaybetmesine neden oldu.

Bu olaydan sonra Güney Kore hükümeti, başka bir Terra benzeri çöküş yaşanmaması için önlemler almaya başladı.

Güney Kore’nin yerel haber kaynağı Naver’ın haberine göre ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu Mali İstihbarat Birimi (FIU) bugün yapılan “Dijital Varlıklar Temel Yasası ve Madeni Para Piyasası Yatırımcı Koruma Önlemlerinde Acil Durum Kontrolü” toplantısında LUNA çöküşünden etkilenen kullanıcı sayısını bildirdi.

FIU raporunda ülkede halihazırda yaklaşık 80 milyar LUNA tokeni bulunduran 280.000 yatırımcı olduğu görüldü.

6 Mayıs’ta LUNA yatırımcı sayısı sadece 100.000’di ve yatırımcıların elinde 3,17 milyon LUNA tokeni bulunuyordu.

Çöküş sonrası Terra ekosistemi istikrarına olan güvenin kırıldığına dikkat çeken FIU raporu, algoritmik stabilcoinler hakkında şüphelerin arttığını belirtti.

FIU raporunda ayrıca, LUNA çöküşünün ülkenin yerel finans piyasası üzerindeki etkisinin halen sınırlı olduğu, ancak dijital varlık piyasasındaki genel zayıflığın iç ve dış finans piyasaları üzerindeki dolaylı etkisine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

FIU raporu son olarak Güney Koreli vatandaşların yüksek risk taşıyan LUNA tokenini halen satın almak isteyebileceğinden endişe duyduklarını da ifade etti.

Çöküş sonrası LUNA yazım sırasında 0,0001585 dolar seviyelerinde bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu