BitcoinHaberlerKripto Para

Macaristan MB’dan AB’ye Çağrı: “Zamanı Geldi, Kripto Paraları Yasaklayın”

Rusya Merkez Bankası'ndan sonra bir yasak çağrısı da Macaristan'dan geldi.

Ülkeler kripto para birimlerine yönelik düzenlemeleri tartışırken, aykırı sesler de yükselmeye devam ediyor.

Rusya Merkez Bankası’ndan sonra bir yasak çağrısı da Macaristan’dan geldi.

Macaristan Merkez Bankası başkanı Matolcsy imzasıyla kısa süre önce yayınlanan uyarıda, “Avrupa Birliği’nde kripto para ticareti ve madenciliğini yasaklamanın zamanı geldi” denildi.

Uyarının tamamı şu şekilde:

AB’DE KRİPTO TİCARETİ VE MADENCİLİĞİNİ YASAKLAMANIN ZAMANI GELDİ

“Çin geçen Eylül ayında tüm kripto para faaliyetlerini yasa dışı ilan etti ve Rusya’nın merkez bankası kripto ticareti ve madenciliğini yasaklamayı önerdi.

Öneriye tamamen katılıyorum ve ayrıca üst düzey AB mali düzenleyicisinin AB’nin çoğu yeni bitcoin üretmek için kullanılan madencilik yöntemini yasaklaması gerektiği fikrini destekliyorum.

Kripto para birimlerinin yasa dışı faaliyetlere hizmet edebileceği ve finansal piramitler (ponzi) oluşturma eğiliminde olduğu açıktır. Rusya merkez bankası, “kripto para birimlerinin hızlı büyümesi ve piyasa değeri, öncelikle baloncuklar yaratan gelecekteki büyümeye yönelik spekülatif talep tarafından tanımlanıyor” derken haklı.

AB, yeni mali piramitlerin ve mali balonların oluşmasını önlemek için birlikte hareket etmelidir. AB vatandaşları ve şirketlerinin yurtdışında kripto para birimlerine sahip olmalarına izin verilecek ve düzenleyiciler varlıklarını takip edecek.

Başkan Matolcsy, Macaristan Merkez Bankası”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu