BitcoinHaberler

Madenciler Bitcoin Halving Öncesinde Ter Dökmeye Devam Ediyor

Rekabetin ve zorluk derecesinin artışı birçok madenciyi sektöre veda etmeye zorlayabilir. Ancak bir süreliğine... İşte detaylar.

Bilindiği gibi her halving yani yarılanma öncesi madencilerin ekstra emek ve efor sarf ettikleri bir süreç. Zorluk derecesinin doruk noktasına ulaştığı bu dönemde eski model bilgisayarlarla madencilik faaliyetlerini sürdürenler yakın bir zamanda sektöre veda edebilirler çünkü rekabet ve zorluk derecesi arttıkça madencilerin elde ettiği kar oranları da ciddi şekilde düşüyor.

Halving olayından sonra her ne kadar birçok madenci az kazanç sebebiyle kazım yapmaktan vazgeçecek olsa da 2016 blokta bir Bitcoin hash rate oranı (Bitcoin üretme zorluğu) tekrar ayarlanıyor. Yaklaşık 14 gün süren bu süreç sonunda piyasadan birçok madenci çıktığı için tekrar Bitcoin zorluğu ayarlanmış olacak (düşecek) ve madencilik aslında tekrar cazip hale gelmiş olacak.

Yapılan güncel hesaplamaların sonuçları dün itibarı ile Bitcoin madenciliğinin zorluk seviyesinin 14.72 trilyondan 15.95’e çıktığını doğruladı. Bu veriler de madencilik zorluğu seviyesinin Bitcoin tarihinin en üst seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte bu oranın önümüzdeki haftalarda 17.4 trilyona çıkması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu