Bitcoin

Madenciler, Bitcoin Üzerinde Güçlü Satış Baskısı Uyguluyor

13 Eylül tarihinde yaşanan gelişmeler sonrasında madencilerin Bitcoin üzerinde uyguladığı baskılar gündemde.

Son yıllarda %56’sından fazlasını Çin merkezli madencilerin oluşturduğu Bitcoin madencilerinin sayısı herkesin merak konuları arasına girdi. ABD’den Çin’e kadar tüm dünyada kripto para birimi madencilerinin sayısı merak edilirken, aynı zamanda bazı soru işaretlerine hiçbir şekilde net ve kesin yanıtlar alınamadı.

Son günlerde ise Coinbase’de Bitcoin fiyatının 10.800 dolarlı fiyatlardan 10.200 dolarlı fiyatlara gerilemesinin Bitcoin madencilerinin etkisinden doğan bir sonuç olduğu iddiaları gündemde. İddialara göre Bitcoin madencileri piyasa fiyatını düşürmek için çok ciddi baskı uyguluyorlar ve bu baskı sonucunda kripto para biriminin fiyatı düşüyor.

Bu düşüşlerin özellikle de son dönemde madencilerin kuvvetli baskılar uygulaması sonucu arttığına işaret edilirken, yaşanan bu düşüşlerin ardında tek sebebin olmadığı, büyük sebeplerden bir tanesinin balina-küçük yatırımcıların satışları iken, aynı zamanda bunları tetikleyen sebebin Bitcoin madencileri olduğu iddia ediliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu