Bitcoin Madenciliği

Bitcoin Madencileri Gelecek Hafta Hash Rate’te Düşüş Göreceklerini Düşünüyor

Bazı Bitcoin madencileri gelecek hafta hash rate oranlarında beklenmedik düşüşler beklediklerine değindi.

Kripto para birimi madencileri zor bir süreçten geçmeye devam ediyorlar. Kısa süre içerisinde hash rate oranları arttığı için madencilik gelirleri büyük oranda düşüşe uğrayan madenciler, bugünlerde ise yeni adımlar atarak daha fazla ayakta kalmak ve daha başarılı sonuçlar elde etmek için çaba harcıyorlar.

Kısa süre içerisinde milyonlarca Bitcoin madenciliği yapan kimse iflas etme riski ile karşı karşıya iken, hash rate oranları ile ilgili bugün sevindiren bir haber geldi.

Habere göre, hash rate oranı gelecek hafta düşüşe geçecek ve bu sayede madenciler biraz olsun daha fazla rahatlamış olacaklar. Hash rate oranlarının azalması eski madencilik cihazlarına sahip olan kimselerin cihazlarını halving dolayısı ile fişten çektikleri anlamına geliyor. 2016 blokta bir bu oran (yani üretim zorluğu) tekrar ayarlandığı için halving etkisiyle ağdan çıkan madencilerin düşüş oranları henüz hash rate’e yansımadı. Bu durumun verilere yansımasından sonra madenciliğin daha cazip hale gelmese bekleniyor.

*Hash rate Bitcoin üretim zorluğudur ve madencilik yapan kişi sayısı ne kadar fazlaysa rekabet o oranda artacağı için yükselir. Aksi durumda da düşüş yaşanır ve az madenci olduğu için üretim kolaylaşır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu