Kripto Para Madenciliği

Kripto Para Madenciliği Kazançlı Olmaktan Çıkmış Olabilir: 2019’da 5 Milyar Dolar Kazandılar

The Block isimli internet sitesi 2019 yılında kripto para madencilerinin tamamının toplam kazancının 5 milyar dolar olduğunu bildirdi.

Kripto para birimi madencilerinin sayısı her geçen gün değişiyor. Bir azalıyor, bir artıyor derken bugün artık birçok kripto para madencisi yüksek enerji tüketimi ve yasal zorunluluklar sebebi ile madencilik yapamıyor. Madencilik alanında yapılan çalışmalar çoğu zaman için başarılı olsa bile kazanç devreye girdiği zaman yatırımcı kimseler cihaz ve diğer masraf kalemlerini çıkarmak konusunda çok fazla zorlanıyor.

2019 yılında tam 5 milyar dolar kazanan binlerce kripto para madencisinin beklenenden daha az kazanç elde etmesi ise 2020 yılında neler olacağı konusunda soru işaretleri yaratmış durumda.

Madenciler 2019’da gelirlerinin zaten düşük kaldığını, giderek zorlaşan madencilik kazım zorluklarının 2020’de daha fazla artacağını düşünüyorlar. 2020’de kripto para madenciliği işi ile uğraşan insan sayısının büyük oranda düşmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu