Kripto HaberleriBitcoinMadencilik yapmak daha fazla zorlaştı!

Madencilik yapmak daha fazla zorlaştı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin madenciliği ile ilgili olarak yapılan araştırmalar madencilik işlemlerinin son 3 aylık zaman diliminde daha da zor hale geldiğini gösterdi. Bitcoin madenciliği yapmak isteyen ama bu konuda henüz daha piyasaya girmeyen kişileri uyaran mevcut Bitcoin madenciliği yapan kişiler ise dikkatli olmak gerektiğini, karlılık oranlarının sürekli olarak gerilemeye devam ettiğini açıkladı.

Yatırımcı olmak ve madencilik yapmak isteyen kişilerin kar elde etme isteklerine yanıt bulamayabilecek olduklarını belirten mevcut madenciler, yatırımcıların bu konuda madencilik yapmadan önce daha fazla piyasa durumunu incelemesini ve piyasa durumuna göre hareket etmesi gerektiğini açıkladı.

%15 Zorlaştı

Bitcoin madenciliğinin 3 ay içerisinde %47 oranında daha zor hale geldiği, son 1 ayda ise %15 daha fazla zorlaştığı açıklandı. Kötü niyetli kişilerin burada aktif rol oynadığı, bazı kişilerin ise gereksiz ürünler ile madencilik yapmaya çalışmasından dolayı daha büyük sorunların ortaya çıktığı belirtildi. Madencilikten gelen kazancın eskisi kadar olmaması ise bazı mevcut madencilik yapan kişilerin dahi piyasadan geri adım atmasında etkili olurken, madencilik yapan kişilerin daha fazla zorlandığının kanıtı olarak gösteriliyor.

Ancak şöyle bir durum da var ki, Bitcoin 2017’nin Aralık ayında yaptığı fiyat rekorunda da bu durum yaşanmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları