Kripto HaberleriHaberlerMahkeme Ethereum İddialarıyla İlgili Kararını Verdi: "Ripple İçin Büyük Zafer!"

Mahkeme Ethereum İddialarıyla İlgili Kararını Verdi: “Ripple İçin Büyük Zafer!”

Takip et

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple (XRP) arasında bir yılı aşkın süredir devam eden davada bugün yeni bir gelişme daha yaşandı.

Kripto para yatırımcılarının sonucunu merakla beklediği Ripple- SEC davasına bakan yargıç Sarah Netburn, SEC’in “Hinman belgelerinin ortaya çıkarılmasına yönelik kararı yeniden gözden geçirme talebini” reddetti.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda mahkeme SEC’den eski üst düzey SEC yetkilisi William Hinman’ın Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını söylediği konuşmasının bir taslağını teslim etmesini istemişti.

İlgili Haber
Ripple Davasında Ripple Lehine Yeni Gelişme: İzin Geldi

SEC ise söz konusu konuşmaların teslim edilmekten muaf olan belgeler arasında yer aldığını yani kasıtlı süreç ayrıcalığı (DDP) tarafından korunduğunu iddia ederek bu talebe itiraz etmişti.

Ancak mahkeme SEC’in bu itirazının yerinde olmadığına yani SEC’den talep edilen Hinman’ın konuşmalarının DDP tarafından korunmadığına karar verdi.

Davayı yakından takip eden avukatlardan James K. Filan twitterdan yaptığı paylaşımda bu kararın Ripple için “büyük bir zafer” olduğunu savundu.

Ripple, Hinman’ın Ethereum hakkındaki konuşmalarının düzenleyici kurumun görüşü olarak kabul edilmesini talep ederken SEC söz konusu açıklamaların kurumu bağlamadığını, Hinman’ın kişisel görüşlerinden ibaret olduğunu savunuyor.

Ripple, ayrıca bu konuşmaların SEC ile aralarında devam eden davanın ana odağı olan “XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığı” konusunda açıklık sağlayacağını düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Eth ile xrp arasında çok ama çok fark var.Sec deki yetkililer bunun farkında değil.Menkul kıymet zaten değil eth sahibi yok ama xrp bir şirkete ait sahipli.Birinde bir kaç kel bastığı hiçten bastığı tek 1 kuruş zarar etmeden satıyor diğerinde ise sahip yok yaratıcı var ama madencilik sayesinde tamamen kontrol mekanizması kullanıcıları.Xrp ise kontrol şirket yöneticisinin elinde.Sec zaten ripple ve şirketi paramparça etmesi lazımdı çoktan ama garip bir gidişatları var sanki danışıklı dövüş.Buna menkul kıymet demezsin başka bir şey dersin ne kazandıysa %50 sini alırsın ama bunuda yapamıyorlar…garip abd de zaten en acayip işler döner.Zengin Seri katillerin para ödeyip serbest kaldığı ülke.Xrp maalesef bizim ülkede kullancısı çok umarım daha iyi paritelere geçiş yapıp bu kelleri daha zengin yapmak için uğraşmazlar…Bu bir yatırım tavsiyesi değildir ama ripple arzı fazla bşr şirket tarafından yönetilen coindir.Mantıklı olun…Short açacaksak birlikte açarız ama bu coinde longa girmem.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları