Kripto HaberleriBlockchainMalezya'nın yönetimi ''Blockchain'' teknolojisini test etmeye başlıyor

Malezya’nın yönetimi ”Blockchain” teknolojisini test etmeye başlıyor

Takip et

Malezya zor günler geçiriyor. İnsan hakları aktivistlerinin ülkenin eski başbakanı tarafından 250 milyar dolardan daha fazla oranda borç yükü ile bırakılması ve siyasal rejim olması eleştiriliyor. Geçtiğimiz haftalarda yeni hükümetin açtığı banka hesabına milyonlarca dolar bağış yapan Malezya vatandaşları ülkede insan haklarının uygulanmadığı, eşcinsel hakları, insan hakları, kadın ve çocuk hakları ile ekonomik uluslararası hakların kendilerine tanınmaması dolayısı ile tepkilerini ekonomik olarak sürdürüyor. Kimi vatandaş kripto para kullanarak hükümete vergi vermemeyi tercih ederken, kimisi ise eski yönetimin en ağır şekilde cezalandırılmasını ve yeni üretim adımlarının atılması, diğer Asya ülkeleri gibi başarılı olmaya yönelik kararlar alınmasını istiyor.

Blockchain teknolojisini deneyecek

Yeni hükümet, Malezya Endüstri Hükümet Yüksek Teknoloji Grubu (MIGHT) adı altında Blockchain teknolojisini insanlara sunmak için denemeye karar verirken, bu karar sonucunda ülkede daha fazla alanda yeni teknolojilerin test edilmeye başlaması bekleniyor. İslamist bir ülke olması ve çoğunluğun bunu desteklemesi dolayısı ile ülkede ilk etapta Blockchain teknolojisi İslamiyete dayalı finans sistemlerinin takibinde test edilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları