binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizMart Ayının İlk Opsiyon Verileri Açıklandı! Bitcoin Artık Ciddi Satış Sinyali Verirken,...

Mart Ayının İlk Opsiyon Verileri Açıklandı! Bitcoin Artık Ciddi Satış Sinyali Verirken, İlgi Ethereum’a Kayabilir!

Greeks.live’ın verilerine göre 1 Mart'ta 19.000 BTC ve 110.000 ETH opsiyonunun süresi dolacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin hafta içerisinde yaşadığı muazzam yükselişle birlikte 64.000 doların üzerine iğne atarken burda kalmayı başaramadı.

BTC‘deki yükselişin devam edip etmeyeceği merak konusu olmaya devam ederken gözler bugün vadesi dolacak olan Bitcoin ve Ethereum opsiyonlarına çevrildi.

Singapur merkezli kripto opsiyon veri platformu Greeks.live’ın haberine göre 1 Mart’ta 19.000 BTC ve 110.000 ETH opsiyonunun süresi dolacak.

Buna göre, BTC opsiyonlarının Put/Call (alım satım) Oranı 1,49 iken, maksimum zarar noktası 55.000 dolar ve kavramsal değeri 2 milyar dolar.

Ethereum’a baktığımızda ETH opsiyonları 0.88 Put/Call Oranına, 3,000 dolar maksimum zarar noktasına ve 790 milyon dolar kavramsal değere sahip bulunuyor.

Bitcoin’in 64.000 doları aşmasıyla kripto para piyasasının bu hafta oldukça etkileyeci göründüğünü belirten Greeks.live, son yükselişte spot BTC ETF’lerinin etkili olduğunu söyledi:

“Kripto piyasaları bu hafta, Bitcoin’in bir noktada 64.000 doları aşmasıyla ve net bir yükseliş eğilimi göstermesiyle oldukça etkileyici görünüyor.

Spot ETF girişleri bu hafta çarpıcı bir yükselişe geçen spot boğa piyasasını yönlendiriyor.
Ancak opsiyon hacmi, pozisyonların ılımlı bir şekilde artması ve yatırımcıların son zamanlarda spot pozisyonlarını korumaya geçmesiyle sağlam girişler görerek çok sağlıklı bir piyasa yapısı oluşturuyor.

Bitcoin şu anda %50’nin üzerinde pazar payına sahip ve bu durum boğa piyasasında daha sonra Ethereum’a daha fazla ilgi gösterilebileceğinin sinyali olabilir.”

Put/Call Oranı Bitcoin ve Ethereum İçin Neye İşaret Ediyor?

Put/call oranı, put opsiyonlarının sayısının call opsiyonlarının sayısına bölünmesiyle hesaplanır. Oranın 1’in altında olması, satımlardan daha fazla alım olduğu anlamına gelir ve bu da yükseliş eğilimini gösterir.

Oranın 1’in üzerinde olması, satım opsiyonlarının alım opsiyonlarından daha fazla olduğu anlamına gelir ve bu da düşüş eğilimini gösterir. Oranın 1’e yakın olması piyasanın dengeli ya da nötr olduğu anlamına gelir.

Bitcoin için bu oran 1,49; Ethereum için 0,88 olarak karşımıza çıkıyor. Buna göre bu oranın BTC için 1’in çok üzerinde olması Bitcoin’de satışların alımlardan çok yüksek olduğunu ve fiyatın düşüş eğiliminde olduğuna işaret ederken; ETH için nötr bir duruma işaret ediyor.

Ancak yine de bu oranların diğer veriler ve sinyaller ile birlikte fiyatlara nasıl etki edeceğini zaman gösterecek. Bu noktada yatırım kararlarınızı tek bir veri veya raporu baz alarak vermeyiniz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail