Ana SayfaBitcoinMastercard Anket Sonuçlarını Yayınladı: Kripto Para Kullanımı Hangi Seviyede?

Mastercard Anket Sonuçlarını Yayınladı: Kripto Para Kullanımı Hangi Seviyede?

Takip et

Mastercard’ın yaptığı ankete göre, koronavirüs pandemisi sırasında Latin Amerika’da kripto paralara ilgi artmışa benziyor.

Anketten elde edilen verilere göre bölgedeki tüketicilerin %51’i en az bir kripto para işlemi gerçekleştirdi.

Mastercard: Tüketicilerin Üçte İkisi Kripto Para İşlemlerinde Stablecoin Kullandı

Ayrıca, Mastercard’ın Mart ve Nisan ayları arasında dünya çapında 35.000’den fazla kişi arasında yaptığı Yeni Ödemeler Endeksi 2022’ye göre, katılımcıların üçte birinden fazlası stablecoin ile satın alma işlemi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Buna ek olarak Mastercard’ın çalışması, kripto paralar, DeFi çözümleri, Blockchain ve NFT’ler gibi finansal inovasyonların bölgede aktivitesini büyük ölçüde artırdığını ve insanların bu alan ile ilgili daha fazla bilgi öğrenmek istediğini tespit etti.

İlgili Haber
Mastercard NFT Kullanımını Yaygınlaştırmak İçin Yeni Bir Girişim Başlattı!

“Yüzde 95 Kesim Önümüzdeki Yıl Bir Dijital Ödeme Yöntemi Kullanmayı Planlıyor”

Mastercard Latin Amerika ve Karayipler ürün ve mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Walter Pimenta, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Latin Amerikalılar finansal işlemlerini gerçekleştirmek için teknolojiye giderek daha fazla yöneliyor ve bu eğilimin artmaya devam etmesi bekleniyor; %95 gibi ezici bir çoğunluk önümüzdeki yıl dijital bir ödeme yöntemi kullanmayı planlıyor ve %29’u geçtiğimiz yıl daha az nakit kullandığını kabul ediyor.”

Latin Amerika’da ankete katılan tüketicilerin %54’ü dijital varlıkların bir yatırım olarak performansı konusunda iyimser ve üçte ikisi kripto ve geleneksel ödeme yöntemlerini birbirinin yerine kullanmak için daha fazla esneklik istiyor.

Ankete katılanların %82’si, yani bölgedeki tüketicilerin çoğunluğu, kripto para ile ilgili özelliklerin direkt olarak mevcut finansal kurumları tarafından sunulmasını talep ediyor.

Anket ayrıca tüketicilerin, güvenilir bir kuruluş tarafından çıkarılmaları veya desteklenmeleri halinde kripto paralara yatırım yapma (%69) ve ödeme yapma/alma (%67) konusunda kendilerini daha güvende hissedeceklerini gösterdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları