bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerMastercard NFT Kullanımını Yaygınlaştırmak İçin Yeni Bir Girişim Başlattı!

Mastercard NFT Kullanımını Yaygınlaştırmak İçin Yeni Bir Girişim Başlattı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ödeme devi Mastercard yaptığı açıklamada, kart sahiplerinin artık öncesinde kripto para satın almalarına gerek kalmadan çeşitli pazar yerlerinde NFT satın alabileceklerini duyurdu ve NFT işlemlerinin daha da yaygınlaştırılmasına doğru bir adım attı.

Basın açıklamasına göre şirket, NFT ölçeklendirme platformu Immutable X, Candy Digital, The Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway ve Web 3 altyapı sağlayıcısı MoonPay ile yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

“2.9 Milyar Mastercard Kartı Bulunuyor ve Bu NFT’lerin Yaygınlaşmasına Yardımcı Olabilir”

Mastercard’ın dijital varlık ve blok zinciri ürünleri ve ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan, konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Dünya çapında var olan 2.9 milyar Mastercard kartı düşünüldüğünde, bu son değişikliğin NFT ekosistemi üzerinde büyük bir etkisi olabilir.”

Şirket kısa bir süre önce 40 ülkede 35.000’den fazla kişinin katıldığı bir ankette katılımcıların %45’inin bir NFT satın aldığını ya da satın almayı düşündüğünü tespit etti. Buna ek olarak Mastercard, ankete katılanların yaklaşık yarısının daha fazla esneklik istediğini ve günlük alışverişler için kripto ile ödeme yapabilmek ya da bir NFT satın almak için kredi veya banka kartı kullanmak istediğini belirledi.

İlgili Haber
Mastercard Yöneticisi Bitcoin'de Bullish!

Ödeme şirketi ayrıca, NFT satın alma süreci boyunca müşteri güvenliğine ve kullanıcı verilerinin korunmasına odaklanacağını söyledi.

Ocak ayında ABD merkezli kripto borsası Coinbase, NFT alımlarını daha geniş bir tüketici kitlesi için erişilebilir kılmak amacıyla Mastercard ile işbirliği yaptığını açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları