HaberlerKripto Para

Mastercard Yöneticisi Bitcoin’de Bullish!

Kripto paralara ilişkin benimseme artarak devam ediyor.

Kripto para birimleri 2021 yılında yüksek bir benimsenme oranında erişti. 2022 yılındaki sert fiyat dalgalanmalarına rağmen bu benimsenmenin devam ettiğini ve büyük şirketlerin kripto paralarla ilgili projeler geliştirdiğini görüyoruz.

İşin sadece spekülatif tarafıyla ilgilenen yatırımcılar fiyattaki düşüşlerden rahatsız olsa da, sektör daha geniş kesimlere ulaşmaya devam ediyor.

Küresel ödeme devi Mastercard’ın yeni ürün geliştirme ve inovasyondan sorumlu başkan yardımcısı Harold Bosse’de dün katıldığı bir seminerde kripto paraların benimsenmesinden bahsetti.

Son yaşanan düşüşlere rağmen kripto paralar konusunda iyimserliğini koruyan Bosse, şirketlerin pazara girmesini engelleyen bir takım zorluklar olduğunu ancak dijital varlıklara yönelik toplu benimsemenin er yada geç gerçekleşeceğini söyledi.

“Bugün dünya çapında kripto paraları kullanan milyonlarca insan var. Onlar erken ve yeni benimseyenler. Şimdi kitle pazarına geçeceğiz ve finansal kurumların bu alana girmesi yön konusunda çok önemli bir ilerleme sağlayacak.

Şirketlerin kripto pazarına girmesini engelleyen bir takım zorluklar var. Bunlar, üst yönetimlerdeki anlayış eksikliği, ölçeklenebilirlik, maliyet ve hız ile ilgili ticari kaygılar.”

İnsanların bu alan girmesi için daha fazla ikna olması gerektiğini ifade eden Bosse, geçtiğimiz haftalarda Terra USD’de yaşanan krizinin benimsemeye ciddi darbe vurduğunu belirtti.

Bosse, kripto varlıkları internetin doğuşuna benzeterek şunları söyledi:

“İnternetin gelişini düşünün. Kimse Amazon’un bir konsept olabileceğini düşünmüyordu. Amazon’un çalışması için internete ihtiyacınız var. Aynı durumdayız. İnsanların hayatlarını nasıl dönüştürebiliriz ve blokzincir hakkında düşünmeyen ancak iş sorunlarını düşünen insanlara nasıl erişiriz?”

Bu noktada kriptonun görünmez olması ve arka planla işlemesi gerektiğini ifade eden Bosse ekledi:

“Görünmez hale gelmeli. Bunu umursamayan insanlar için arka planda kaybolması gerekiyor. Dürüst olmak gerekirse annem bunun merkeziyetsiz olup olmadığını umursamıyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu