Kripto HaberleriBlockchainMastercard Blockchain Zincirini Hızlandırmak İçin Patent Başvurusunda Bulundu

Mastercard Blockchain Zincirini Hızlandırmak İçin Patent Başvurusunda Bulundu

Takip et

Dünyanın en büyük ödeme sistemi olan Mastercard, blockchain ağında hızlı bir şekilde nodlar eklenmesini sağlayan bir sistem için patent başvurusunda bulundu.

Amerikan Patent ve Marka Tescil Merkezi’nde yayınlanan belgeye göre, Mastercard aldığı patent ile belirlenen zincirlerdeki hızı arttırmayı hedefliyor. Ekim 2016’da yapılan ilk başvuruda yapılan açıklama: ” Blockchain sistemi ile beraber milyonlarca transfer verisi kolay bir şekilde depolanabilir” ifadeleri kullanılmıştı.

Bu son alınan patent ile ilgili şu açıklamalar yapıldı:

Fazla sayıda olan blockların tek tek onay alması için uzun bir zaman geçmesi gerekiyor. Bu sistemin yavaşlamasına neden oluyor. Bu sorunu gidermek için çözüm bulmamız gerekiğini düşündük ve zamanı azaltmak için girişimler yaptık.”

Geliştirilen sistem sayesinde sistemdeki belli noktalara hızlı geçiş işaretleri konumlandırılacak. Bu sistem sayesinde bloklar daha hızlı bir şekilde gözden geçirilebilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları