HaberlerLibra

Mastercard FinTech Exspress Platformunu Duyurarak Libra’dan Ayrılanlar Kervanına Katıldı

Libra Birliği'ndeki üye sayısı git gide azalıyor.

Mastercard, düzenleyici engeller nedeniyle Libra Birliği’nden çıkma kararı aldı. Singapur FinTech Festivali’nde konuşan Mastercard Asya Pasifik Eş Başkanı Sarker, Mastercard’ın FinTech ortaklığı sayesinde kullanıcılar için kolaylaştırıcı adımlar atıldığı inancında.

Mastercard’ın Global Platforma Girme Şekli Hızlanacak

Mastercard, kendi hizmetlerini kullanmak isteyen fintech şirketleri ile ortaklık kararı sayesinde işlem süreçlerini kolaylaştırmış oldu. Sarker, fintech benzeri ortaklıklara varana kadar büyük gelişmelerin tabii ki zor olduğunu ancak bu girişimler sayesinde firmaların zaman kazanacağını düşündüğünü ifade etti.

Sarker’ın, yaptığı açıklamaların zamanlaması teknolojik gelişmelerin hızı ve rakiplerin önüne geçme kaygısıyla doğru orantılı çünkü kendisinin de dile getirdiği gibi teknoloji artık üzerinde çalışılabilecek hale geldi ve diğer şirketlerle başa çıkabilmenin en önemli koşulu ilk adımı atabilmek.

Bu açıklamalara Libra konusunu da ekleyen Sarker, Mastercard’ın Libra Birliği’nden çıktığını da sözlerine ekledi.

Başka Hangi Şirketler Libra’dan Ayrıldı?

Libra’dan ayrılan tek isim Mastercard değil, PayPal, eBay ve Stripe da son zamanlarda projeden ayrılan isimler arasında.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu