HaberlerKripto Para

Mastercard, Kripto Para Danışmanlık Hizmetlerini Başlatmaya Hazırlanıyor!

Şirket, geleneksel bankacılık yöntemlerini dijital düzleme taşıyor.

Ödeme devi Mastercard‘ın kripto, açık bankacılık ve ESG’ye özel hizmetler sunarak danışmanlık kolunu genişleteceği duyuruldu.

Mastercard tarafından yapılan duyuruda iş evriminin ve kurumsal büyümenin bir sonraki aşamasına odaklanan söz konusu girişimden bahsedildi.

Mastercard artık küresel düzeyde değişen tüketici tercihlerini göz önünde bulundurarak hızlı dijital dönüşümler ışığında hareket etme yolunda ilerliyor.

Bu amaçla kripto para birimleri de dahil olmak üzere daha yeni danışmanlık hizmetlerini mevcut ödeme odaklı danışmanlık hizmetleriyle aynı potada eritmeye çalışıyor.

Mastercard, zaten daha önce bir NFT platformu ve Ethereum ölçeklendirme çözümü başlatmak için Coinbase ve ConsenSys ile iş birliği yoluna gitmişti.

Şirket kripto dünyasının müthiş derinliğinde geleneksel ile dijital olanı birleştirecek. Bunun için Ciphertrace, Finicity ve Aiia, Cyber Quant ve Paha Biçilmez Gezegen Koalisyonu gibi varlıklardan da yararlanmayı umuyor.

Dünya çapında 70 ülkede hizmet veren ve 2000’den fazla veri bilimcisi, mühendis ve danışmanla çalışan Mastercard, yüzünü tamamen dijital evrene dönmüş durumda. Şirketin danışmanlık kolu; erken aşama eğitim, risk değerlendirmeleri, kripto ve NFT strateji geliştirme, kripto kartlar, kripto sadakat programları gibi dijital para birimi hizmetlerini inceliyor. Tabii ki tüm bunlar dijital firmalarla yapılan küratörlü ortaklıklarla mümkün hale geliyor.

Öte yandan kripto alanında atılan bu adımlar 500’den fazla üniversite mezunu ve genç profesyonele iş imkanı da doğurmuş olacak.

Veri ve hizmetler kolunun başkanı Raj Seshadri ilgili girişimi

Kripto ödemeler sadece bir başlangıç. Son 20 yılda bankacılık, fintech, perakende, seyahat ve diğer sektörlerde müşterilerimizin önlerine çıkan zorlukları aşmalarına ve fırsatları değerlendirmelerine yardımcı olduk. Danışmanlığın bu evrimi, değişen dünyanın ve değişen işimizin takdirindedir.

sözleriyle değerlendirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu