binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerMastercard, Visa, Citi, JPMorgan ve Diğer Devler Kripto Para Teknolojisi İçin Denemelere...

Mastercard, Visa, Citi, JPMorgan ve Diğer Devler Kripto Para Teknolojisi İçin Denemelere Başladı! İşte Detaylar

ABD'de bankacılık sektörünün ileri gelenleri kripto paraların temelinde yatan teknoloji için bir araya geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Mastercard, ticari banka parası, Hazine ve yatırım sınıfı borç senetleri gibi tokenize edilmiş varlıkların ödenmesinde devrim yaratabilecek bir paylaşımlı defter teknolojisini test etmek için ABD’nin en büyük bankalarından bazılarıyla işbirliği yapıyor.

Testteki Düzenlenmiş Ödeme Ağı’nın proof-of-concept sistemi, sınırlar ve sistemler arasındaki işlemlere olanak sağlamayı, hataları ve dolandırıcılığı azaltmayı ve süreci daha hızlı ve kolay hale getirmeyi amaçlayarak dolar cinsinden işlemleri simüle edecek.

Şu anda ticari banka parası, toptan merkez bankası parası ve yatırım sınıfı borç gibi menkul kıymetlerin hepsi ayrı sistemlerde yönetiliyor. Bu defter teknolojisinin devreye girmesi, finansal manzarayı önemli ölçüde değiştirebilir. Bu varlıklar tokenize edildikten ve dağıtık defter üzerinde çalıştırıldıktan sonra aynı sistem üzerinde işlem görebilirler.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: Popüler Altcoin Yeniden Durdu! Kullanıcılar Fonlarını Göremiyor! Fonlar Güvende Mi? Geliştiriciler Açıklama Yaptı

Bu deneme, 2022’nin sonlarında başlayan ve ABD’de yurt içi bankalar arası ödemelere ve dolar cinsinden sınır ötesi ödemelere odaklanan 12 haftalık bir önceki testin üzerine kuruluyor.

Yeni denemede Citigroup Inc., JPMorgan Chase & Co., US Bancorp, Wells Fargo & Co., Visa Inc., Swift, TD Bank NA ve Zions Bancorp gibi katılımcılar yer alıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail