Kripto HaberleriAltcoinMATIC Yönünü Tekrar Yukarı Çevirebildi mi?

MATIC Yönünü Tekrar Yukarı Çevirebildi mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Polygon’un yerel tokeni MATIC, 2021’in son çeyreğinde (27 Aralık) 2,92 dolarlık ATH ile yükseliş trendini devam ettirdi. Burada alıcılar, fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde tutmaya çalıştı.

Ancak, Bitcoin ve genel piyasadaki düşüş ile beraber genel trende ayak uydurarak fiyatta geri çekilmeler görüldü. Şu anda ise son düşüşler ile beraber yaklaşık ATH seviyesinden %54 daha düşük bir fiyattan işlem görüyor.

Güncel durumuna baktığımızda fiyat hem günlükteki yükselen trendten destek alarak hem de düzeltme seviyesi olan fib. 0.618 bölgesine denk gelen 1.62 dolar seviyesinden alıcı toplayarak yaklaşık %30 bir tepki yükselişi gerçekleşti. Haftalıkta ise bu bölge EMA (50) bölgesini göstermekte.

Buna ek olarak RSI’nin aşırı alım bölgesine yakın olması da alıcıların fiyatı yukarı yönlü gitmesine hazır olduğunu göstermekte.

İyi senaryo olarak; fiyat yükselen trend bölgesinde tutunup bu bölgede boğalar başarılı olabilirse , fiyat önce önemli olan 2 dolar bandını geçecek ve yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatarak net kırılım ile beraber sonrasında 3 dolar ve akabinde olası yeni direnç ve ath seviyesi olan 4 dolar ve  4.77 dolar seviyelerini takip edebilir.

Diğer taraftan bu senaryonun aksine günlükteki hem major trendin hem de desteğin kırılması durumunda takip edilmesi olası seviyeler 1.17 dolar ve 1.03 dolar seviyeleri olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları