BitcoinXRP

Matt Hamilton XRP’nin BTC Geliştiricileri Tarafından “Daha İyi Bir Bitcoin” Olarak Üretildiğini İleri Sürdü

Ünlü isme göre XRP temelde Bitcoin'e benziyor.

Kripto camiası dün ilginç bir tweet dizisine şahit oldu. @chazbot_ takma isimli bir kullanıcının “XRP gerçekte ne yapar? sorusuna hiçbir zaman iyi bir yanıt alamadım. XRP, hiçbir bankanın kullanmadığı işe yaramaz, merkezi bir Bitcoin’dir.” sözlerine cevap veren Ripple Geliştirici İlişkileri Direktörü Matt Hamilton XRP’nin temelde Bitcoin’le aynı kullanım özelliklerine sahip olduğunu belirterek XRP’nin de tıpkı BTC gibi merkeziyetsiz bir yapısı olduğunu ifade etti.

XRP’nin, Bitcoin’in ölçeklenebilir bir enerji kullanımına sahip olmadığını fark eden BTC geliştiricileri tarafından “daha iyi bir Bitcoin” olarak ortaya çıkarıldığını ileri sürdü.

Hamilton ayrıca yeni başlayanlar için, XRP’nin hem XRPL hem de Bitcoin Blockchain’inin herkese açık olması ve herkesin bunlar üzerindeki işlemleri görüntüleyebilmesi nedeniyle en az Bitcoin kadar merkeziyetsiz olduğunu belirtti. Tüm bunlara ek olarak Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümünü örnek veren Hamilton, Ripple’ın iş ortakları sayesinde XRP’nin çok yaygın kullanılan bir ödeme aracı olduğunu da dile getirdi.

Her ne kadar böyle bir açıklama yapılmış olsa da XRP’nin arzının tamamen Ripple şirketinin elinde olduğu ve diledikleri kadar XRP’yi istedikleri zaman basabilecekleri gerçeği değişmiyor. Bu özelliği ile çokça eleştirilen XRP, her ne kadar bazı kişiler tarafından Bitcoin ile eş tutulsa da aslında öyle olmadığını savunan kesim de bir hayli fazla.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
mnbvb13

Ağzı olan konuşuyor…


Başa dön tuşu