Kripto HaberleriHaberlerMax Keiser: Bitcoin Türkler İçin Artık Daha Önemli

Max Keiser: Bitcoin Türkler İçin Artık Daha Önemli

Takip et

Ünlü kripto para analisti Max Keiser, kripto para yatırımının artık Türkler için daha büyük bir öneme sahip olduğunu ve Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz belirtisi olan dolar kurunun yükselmesi ve tüm bunlara bağlı olarak enflasyonda rekorların Cumhuriyet tarihi seviyelerinin üzerine çıkan işsizliğin Türklerin Bitcoin’e yönelmesine sebep olduğunu açıkladı.

Max Keiser, Türkiye’deki ekonomik krizin belirtisinin büyük oranda arttığı ve bunun ekonomik sorunlar olduğunu daha fazla Türkiye’de yaşayan insanlara başta da Türklere hissettirdiğini açıkladı. Türk Lirasının ABD Doları karşısında değerinin sürekli olarak düştüğünü, bunun ise ciddi sorunlara sebep olduğunu açıkladı.

Türkiye ekonomisinde birçok kez sorunlar tarih boyunca oldu ve olmaya da devam edecek. Ekonomik sorunların en büyük nedeni olan üretim sorunları ve siyasi sorunlar ülkedeki ekonominin ciddi bir krize sebep olmasına sebep oluyor.

Türkiye’de dolar kuru %40’ın üzerinde arttı ve enflasyon %20’nin üzerinde. Bankalarda döviz alım ve satım işlemlerine döviz alımını engellemek için ve spekülatörlerin önünü kesmek için 100 bin dolar ve üzeri bireysel döviz alım ve satımlarda 1 gün sonra hesaba geçmesine izin veriliyor.

Son dönemde alınan yeni karar döviz satışlarında* 1000/1 oranında kesinti yapılmasını ve vergi alınmasını öngörüyor.

Ekonomik kriz vatandaşı kripto paraya yöneltti

Venezuela ve diğer birçok Türkiye’den daha kötü durumda olan ülkelerde ekonomik kriz nedeniyle Bitcoin alımlarında büyük bir artış yaşanıyor. Bitcoin alım ve satım işlemlerinde Türkiye’de de ekonomik krizi gerekçe olarak gösterip alım ve satımlarını yeni yapmaya başlayan binlerce insan sayı bakımından artış göstermekte.

Ekonomik krizlerin Bitcoin’e olan ilgiyi büyük oranda artırması ve bunun sürekli olarak ciddi oranda gelişmesi kripto para sektörüne de olumlu olabilir. Kripto para yatırımcılarının sayısının artması Türkiye’deki ekonomik krizi engellemeyecek ancak ekonomik krizden kripto paralar sayesinde TL’nin değer kaybına oranla kripto para yatırımcısı olanların korunmasında aktif bir öneme sahip olacak.

*Kripto para alım ve satımlarında kayıp yaşamak mümkün.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları