HaberlerNFT

McDonald’s, Çin’e İnat 31.Yıldönümünü NFT İle Kutluyor!

Ünlü fast-food zinciri McDonald's da NFT dünyasına adım attı.

Her alanda büyümeye devam eden NFT furyasına dünyaca ünlü fast food zinciri McDonald’s da katıldı.

Fast food zinciri Çin Halk Cumhuriyeti’ne girişinin 31. yıldönümü ve Şanghay’da açılan genel merkez binasının açılışını kutlamak amacıyla 188 adet NFT yayınlandı.

“Big Mac Rubik’s Cube” ismi ile yayınlanan  NFT’ler çekiliş yoluyla McDonald’s China çalışanlarına ve tüketicilerine dağıtılacak.

McDonald’s China CEO’su Zhang Jiayin konu ile ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“McDonald’s, Çin pazarında kendi NFT’sini piyasaya süren ilk restaurant zinciridir.  McDonald’s ayrıca her zaman moda trendlerine ve yeni teknolojilere önem veren bir marka olmuştur.”

Şanghay’daki yeni genel merkez binasının açılışına da değinen CEO, yeni binanın McDonald’s’ın ülkedeki gelişimi adına önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade etti.

NFT teknolojisini kullanmalarındaki amaçlarının, McDonald’s olarak inovasyon ve dijitalleşme sürecinin çalışanları ve tüketicileri ile paylaşmak olduğunu belirten CEO Jiayin, Big Mac Rubik’s Cube NFT’lerinin halka açık bir platformda satışa açık olmadığını da ekledi.

Çin hükümetinin Bitcoin ve kripto para işlemlerini tamamen yasaklama niyeti doğrultusunda attığı adımlara inat McDonald’s China’nın NFT hamlesi, kripto topluluğunun dikkatinden kaçmadı.

McDonald’s ayrıca El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinden sonra ülkede Bitcoin’i ödeme seçeneği olarak ekleyen ilk şirket olma özelliğine de sahip bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu