Bitcoin

Meksika’nın En Zengin Üçüncü Kişisinden “Bitcoin Alın!” Çağrısı

"Bitcoin taşımak cebinizde altın bulundurmaktan çok daha kolaydır."

Meksika’nın en zengin 3. kişisi olan Ricardo Salinas Pliego, ABD’nin kitlesel baskı politikaları nedeniyle “sorumsuz bir üçüncü dünya ülkesi”ne benzediğini belirterek yatırımcıları Bitcoin almaya çağırdı.

Yeni altın dediği Bitcoin’in itibari para piyasasındaki dengesizlikleri yok etmede etkin rol oynayabileceğini ifade eden Pliego, Bitcoin’e olan desteğiyle tanınıyor.

Yıllardır Bitcoin’e yatırımı olduğu da bilinen Meksikalı milyarder iş adamı ve Grupo Salinas’ın kurucusu Pliego 2016 yılında Bitcoin henüz 800 dolar civarındayken alım yaptığını itiraf etmişti.

Birkaç ay önce verdiği bir demeçte BTC’nin uluslararası değere sahip finansal bir araç olduğunu söyleyen ünlü milyarder, tüm itibari para birimlerini “sahtekarlık” olarak etiketlemiş ve seçmek zorunda olsa önümüzdeki 30 yıl boyunca sadece Bitcoin’e yatırım yapacağını belirtmişti.

Kısa bir süre önce attığı bir tweette ABD’yi “sahte para ölçeği” oluşturması sebebiyle topa tutan Pliego, BTC desteğini iki katına çıkararak herkesin Bitcoin ekosistemine mümkün olan en kısa sürede girmeleri tavsiyesinde bulundu.

Bitcoin’in “yeni dijital altın” olduğunu da sözlerine ekleyen ünlü isim, “Her iki varlık da benzer kullanım durumlarına sahiptir ve fakat kripto para birimi daha üstündür.” yorumunda bulundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu