Sponsorlu

Merkezi Olmayan Aracılık Protokolü Primex Finance DEX’leri Ve Borç Vermeyi Yeni Bir TradFi Ekosisteminde Birleştirecek

DeFi yani merkeziyetsiz finans, özellikle sektörün büyümesi ile beraber hayatın bir parçası haline geldi. DeFi sistemleri, aracıyı ortadan kaldırarak işlem yapanların faydasına olacak şekilde tasarlanmıştır. Pratikte bu, borç verenlerin bankayı atlayarak kazançlarını artırabileceği ve borç alanların aracının kriterlerini karşılamasalar bile ihtiyaç duydukları fonlara erişebilecekleri anlamına gelir. Bununla birlikte, endüstri hala genç ve bugün tüketiciye sunulan geleneksel tekliflerle tamamen rekabet edebilmesi için ek uygulamalar gerektiriyor.

Dünya her geçen dün daha fazla dijital bir hal alıyor. Bu nedenle, ticaretin kendisinin büyük ölçüde merkezi olmayan hale gelmesi yalnızca bir zaman meselesidir. Sonuç olarak, geleneksel finansta yaygın olan marj (veya kaldıraçlı) ticareti gibi kullanım durumları, merkezi olmayan bir muadili gerektirir.

Marj ticaretinde, borç (veya borçlanma varlıkları) bir yatırımcı tarafından daha büyük alım satımlar yapmak için kullanılabilir. Bu tür bir yatırımla, borç vereni korumak için müşteri koruması gereklidir. Blok zinciri teknolojisi anonim olduğu için, müşterinizi aynı düzeyde tanıma sağlanmaz.

Çözümün tanımlanması, bir borç verenin likidite sağlama becerisine ve bir tüccarın kaldıraçlı ticaret pozisyonları açmak için platformu kullanma becerisine bakar. Bunu gerçeğe dönüştürmek için Primex Finance, borç verenlerin likidite sağlamasına ve tüccarların bunu marj ticareti pozisyonlarında kullanmasına olanak tanıyan, zincir üzerindeki geçmiş ticaret verilerine dayanan dinamik risk profili için bir çözüm tanımladı.

Sektör Genelindeki Endişeler Ele Alınıyor

Protokol, kullanıcılar en uygun çözümü sağlamak için, kendisini mevcut tekliflerden farklı bir yere koymak için birkaç temel özellik getiriyor.

Bugün endüstride yaygın olan şey, pazarın parçalanması ve merkezi borsalarda sınırlı sayıda varlık bulunmasıdır. Bu iki sorun, çapraz DEX ticaretinin sağlanmasıyla beraber çözülür. Bu çözüm, kullanıcıların girebileceği kaldıraçlı pozisyonların sayısını açar. Protokol tek bir borsayla sınırlı olmadığından, bunun yerine diğer faktörlerin yanı sıra mevcut likiditeyi de dikkate alır.

Trader’lar ayrıca, daha yüksek getiriler meydana getiren karlı ticaretin bir sonucu olan ve kredi verenlerin kazançlarını da artıran marj ticareti performansıyla desteklenen yield farming fırsatlarında yer alabilir.

Trader’lara fırsat sağlamak, pozisyon açarken teminat gereksinimlerinin ortadan kaldırılmasıdır. Bunun yerine, trader’ların harici bir cüzdana transfer yapmaya gerek kalmadan yalnızca depozitoyu kilitlemeleri gerekir. Tasfiyenin ardından, kilitli varlıklar daha sonra protokolün kilitli toplam değerine aktarılır. Her trader, daha sonra kişisel cüzdanları yerine akıllı bir sözleşme aracılığıyla DEX ile etkileşime girer.

Yatırımcıları daha fazla korumak, ilk olarak protokolün ikinci versiyonuyla kullanıma sunulan, AI tabanlı bir trader puanlama çözümüdür. Protokol trader’ları sürekli olarak değerlendirecek, her birini uygun bir şekilde puanlayacak ve yüksek oynaklıktan kurtulabilirlerse konumlarını kurtarmak için potansiyel fırsatlar sunacak.

Primex Finance Hakkında Daha Fazla Bilgi Burada

Diğer hususlar, farklı ticaret çiftleri, diğer trader’lar ve varlıklar arasında risk yönetimine indirgenir. Endişe, borç verenlerin risklerini “risk bucket” olarak bilinen birden fazla varlık arasında çeşitlendirme kabiliyeti ile ele alınmaktadır. Risk Bucket, topluluk tarafından tanımlanan belirli bir ticaret kuralları dizisine sahip akıllı bir sözleşmedir.

Destekleyici Bir Toplulukla Bir Araya Geldi

Stratos Technologies hisselerinin baş yatırım yetkilisi Rennick Palley Primex Finance projesini ile ilgili şunları söyledi:

“Primex, merkezi bir borsa veya teminatlı bir borç verme protokolünden geçmeden kaldıraçlı bir portföy yürütmek isteyenler için önemli bir aktör. Primex TradeFi’ın prime brokerlerin pek çok yeteneğinin yerini alıyor ve bunu yaparken DeFi felsefesine uygun hareket ederken ve DEX’lerle birleştirilebilir olmasını sağlıyor”

Primex Finance’in büyüyen topluluğu, prototip sürümünün 2022 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesini bekleyebilir. Bu, geleneksel finans hizmetleri ile DeFi arasındaki boşluğu kapatmaya yönelik kapsamlı bir hedefte tek bir adımdır. Bu tekliflerin ana akım hale gelmesi ve Primex’in kim olduklarına veya ne yaptıklarına bakılmaksızın herkese finansman sağlaması bekleniyor.

Primex Finans hakkında daha fazla bilgi edinin:

Website: https://primex.finance/

Twitter: https://twitter.com/primex_official

Telegram: https://t.me/primexfinance

Discord: https://discord.com/invite/tMAK2mVhwf

Medium: https://blog.primex.finance/

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu