Kripto HaberleriHaberlerMetaMask, Apple Pay ile Kripto Para Satın Alma Dönemini Başlatıyor!

MetaMask, Apple Pay ile Kripto Para Satın Alma Dönemini Başlatıyor!

Takip et

Popüler Ethereum kripto cüzdanı MetaMask, iPhone kullanıcıları için Apple Pay ile kripto satın alma devrini başlatıyor!

Ödeme platformuyla bir entegrasyon başlatarak Apple ekosistemine dahil olan MetaMask dün yaptığı duyuru ile mobil sürümü 4.3.1’de bir dizi güncellemenin bildirisini yaptı. Ancak bunları içinde şüphesiz en önemli olanı Apple Pay entegrasyonu oldu.

Kullanıcılar bundan böyle banka veya kredi kartlarıyla kripto para satın alarak uygulamaya önceden ETH gönderme ihtiyacını ortadan kaldırabilecekler. Kullanıcılar artık Apple Pay’de tanımlı olan Visa ve Mastercard’larını kullanarak ETH satın alıp Wyre API sayesinde cüzdanlarına günlük maksimum 400 dolar yatırabilecekler.

MetaMask, halihazırda kullanıcıların kredi veya banka kartlarıyla kripto satın alabilmeleri için Wyre ve Transak ödeme platformlarını kullanmakta. Ancak her iki ödeme platformunu kullanmak isteyenlerin de KYC işlemini tamamlaması gerekiyor.

Aylık 30 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısı Aşıldı

MetaMask’ın aylık 30 milyon aktif kullanıcıyı geçtiği ve bugün mevcut olan en popüler kripto cüzdanlarından biri olduğu hesaba katılırsa bu son girişimin önemi bir kez ortaya çıkmaktadır.

Öte yandan Ethereum çözümleri firması ConsenSys için 450 milyon dolarlık bir bağış toplama turunun varlığı da gün yüzüne çıkmış durumda. Bu ayın ortalarında ConsenSys CEO’su Joseph Lubin, MetaMask’ın kendi tokenını ve DAO’yu piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Şimdilik söz konusu jeton hakkında çok fazla ayrıntı bilinmese de uzun vadeli MetaMask kullanıcıları Uniswap’ınkine benzer bir airdrop’un beklentisi içindeler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları