binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinMetamask Geliştirici Şirketinden SEC'e Mektup: "Ethereum'un Bitcoin'e Üstün Özelliklerini Tanıyın!"

Metamask Geliştirici Şirketinden SEC’e Mektup: “Ethereum’un Bitcoin’e Üstün Özelliklerini Tanıyın!”

Metamask geliştirici şirketi Consensys, yaptığı açıklamasında SEC'e Ethereum Spot ETF'leri onaylaması çağrısında bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ünlü MetaMask cüzdanının arkasındaki blockchain ve web3 yazılım geliştirme şirketi Consensys, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) spot Ethereum ETF’leri için başvuruları değerlendirirken Ethereum’un Bitcoin’e göre üstün niteliklerini dikkate almaya çağırdı.

SEC, Ethereum’un proof-of-stake (PoS) konsensüs mekanizmasının dolandırıcılık ve manipülasyon konusunda “kendine özgü endişeler” taşıyıp taşımadığı konusunda bilgi talep etmişti. Buna cevaben Consensys, düzenleyici kuruma bir yorum mektubu göndererek bu tür endişelerin “tamamen yersiz” olduğunu belirtti.

Consensys yayınladığı bir blog yazısında Ethereum’un PoS sisteminin SEC tarafından alım satım için onaylanmış olan Bitcoin tabanlı ETF’lerin temelini oluşturan Bitcoin’in Proof of Work (PoW) sisteminin güvenliğini sadece karşılamakla kalmayıp aynı zamanda aştığını açıkladı.

Şirket, Ethereum’un Bitcoin’e göre çeşitli avantajları olduğunu öne sürdü. Açıklamaya göre Ethereum, Bitcoin ağından daha hızlı blok sonuçlandırma ve büyük ölçekli yatırımcıların kontrolünü önlemeye yardımcı olan teklif sahipleri ve katılımcılar arasında görev ayrımı özelliklerine sahip. Ayrıca Bitcoin’e göre saldırı maliyeti daha yüksek, protokol kurallarını ihlal eden doğrulayıcıları cezalandırıyor ve Bitcoin’e göre daha çevre dostu.

İlgili Haber  Son Günlerin En Çok Konuşulan Hack Olayında Hacker, Altcoin Geliştiricilerinden Yeni Taleplerini Açıkladı

Consensys ayrıca Ethereum’un aktif geliştirici topluluğunun Bitcoin’den daha büyük olduğunu ve blockchain’in tamamen halka açık ve şeffaf olduğunu savundu.

Consensys, “SEC’i Ethereum’un tasarımında yer alan gelişmiş güvenlik önlemlerini tanımaya çağırıyoruz” diye yazdı ve ekledi:

“Bu önlemler daha önce SEC tarafından onaylanmış olan Bitcoin tabanlı ETP’lerin altında yatan örnek güvenlik ve esneklik önlemlerini sadece karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda aşıyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail