HaberlerKripto Para

MetaMask, Kripto Para Dolandırıcılığı Kurbanlarına Yardım Etmek İçin Yeni Bir Girişim Başlattı!

Kripto para cüzdanı uygulaması MetaMask, dolandırıcılık mağdurlarına yardım etmek için bir girişim başlattı.

Tarayıcı tabanlı bir Web3 cüzdanı olan MetaMask, kripto para dolandırıcılığı ve oltalama saldırıları kurbanlarına yardım etmeyi amaçlayan bir girişimi duyurdu.

Kripto Para Cüzdanı MetaMask, Dolandırıcılıklara Karşı Asset Reality ile İşbirliğine Gitti

MetaMask, çalıntı kripto varlıklarının araştırılması ve kurtarılması konusunda uzman olan Londra merkezli Asset Reality ile işbirliğine gitti.

Şirketlerin açıklamasına göre Asset Reality bir dava yöneticisi olarak çalışacak ve kullanıcıların dolandırıcılık kurbanı olması halinde soruşturma yapılmasına yardımcı olacak.

MetaMask’ın destek ürün sorumlusu Alex Herman, yaptığı açıklamasında, aylık 30 milyon aktif kullanıcıya sahip olan MetaMask’ın dolandırıcılık nedeniyle çok sayıda destek talebi aldığını söyledi.

Dolandırıcılık yöntemlerinin arkasında kimlik avı ve sosyal mühendislik saldırıları düzenleyen kötü niyetli kişilerin olduğu belirtildi.

Herman, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Kullanıcılara dolandırıldıklarında iyi şanslar dilemek dışında sunabileceğimiz bir şeyimiz olsun istedik. Bu nedenle, Asset Reality ile ortaklık kurmak kullanıcılara çalınan fonlarının izini sürmek için bir soruşturma başlatma ve muhtemelen ileride bir kurtarma sağlama yolu sunuyor. Bu da tünelin sonunda en azından bir ışık olduğu anlamına geliyor.”

Asset Reality, yaptığı açıklamasında kripto para dolandırıcılıklarında kaybedilen miktarın ortalama olarak 25.000 dolar olduğunu, fakat zaman zaman 1 milyon doları da aşabildiğini söyledi.

Chainalysis gibi kripto para analiz şirketiyle birlikte çalışan Asset Reality, dolandırıcılık araştırmalarında Blockchain analizlerini de kullandıklarını söyledi.

MetaMask kullanıcıları bir rapor gönderdiğinde, Asset Reality bazı Blockchain analizlerini içeren bir ilk soruşturma yürütecek ve bu da kullanıcının neler yaşandığını anlamasını sağlayacak.

Asset Reality CEO’su Aidan Larkin, şirketin söz konusu mağdurun bir avukatla bağlantı kurmak veya daha büyük bir toplu davada bir araya gelmek istemesi halinde uzman tanık olarak da görev yapacağını açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu