HaberlerMetaverse

“Metaverse İslam’a Ters” Konusu Twitter’da Gündem Oldu!

AK Parti'nin Metaverse Çalıştayı'nın ardından başlatılan metaverse'in İslam'a uygun olup olmadığı tartışmalarına birçok çevreden yanıt geldi.

İlk andan beri İslam aleminin yakın merceğinde olan kripto piyasası ve Blockchain teknolojisinin getirdiği yenilikler biz dizi tartışmayı da beraberinde getirdi.

Birçokları hala kripto paraların özellikle de Bitcoin‘in caiz olup olmadığıyla ilgili soru işaretlerine sahipken dünden beri Twitter’ın gündemine oturan metaverse konusu yeni tartışma yaşattı.

Şu ana kadar 4.687 tweete konu olan metaverse tartışması daha uzun süre gündemden düşmeyeceğe benziyor.

Diyanet Ne Diyor?

Daha önceki açıklamalarında “Kullanıcılar arasında değişim ya da kıymet ölçüsü olarak genel kabul gören, kaynağı itibariyle kullanıcılara güven veren her türlü paranın kullanımı caizdir.” diyen Diyanet İşleri, bir süre önce “Sanal hac olur mu? sorularıyla da gündeme gelmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Metaverse ile Kabe’yi gezeceğiz ama ibadet söz konusu olamaz.” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Şimdi ise “Metaverse İslam’a Ters” başlıklı hashtag konusu, Twitter’ın gündemine bomba gibi düştü. AK Parti’nin dün düzenlediği Metaverse Çalıştayı‘nın ardından iyice alevlenen tartışma giderek büyüyor. Bazı isimler metaverse dünyasının İslam’a ters olduğunu düşünüyor.

Alamut Kalesi Yakıştırması

Hakikat Dergisi Bu Ayki Sayısında Metaverse’i Konu Aldı

Öte yandan bu ayki sayısında Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Doktor Nevzat Tahran’ın metaverse’le ilgili açıklamalarına yer veren Hakikat dergisi, söz konusu sanal dünyanın İslam’a ters olmakla kalmayıp Deccal‘in oyunlarından biri olduğunu da konu aldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu