HaberlerKripto ParaMetaverse

Metaverse Kripto Para Tutanlar Facebook Korelasyonuna Dikkat Etmeli!

Facebook ve Metaverse projeleri arasındaki korelasyon dikkat çekiyor.

Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesi ve metavserse alanına ilişkin açıkladığı yatırım planları kripto para sektörünü derinden etkiledi.

2021’in son rallisinin metaverse projeleri üzerinde yaşanmasında, Facebook büyük bir katalizör görevi gördü.

Facebook’un hamlesi metaverse, sanal dünya ve VR temalı kripto para birimlerine olan ilgiyi artırırken bazı riskler de getirdi.

Korelasyon devam edecek

Zira bazı analistler Facebook’un Metaverse çalışmaları ile bu alanda çalışma yürüten kripto para projeleri arasında kesinlikle bir korelasyon olduğuna inanıyor.

Bu konuda bir değerlendirme yapan Blockchain oyun platformu Spielworks’un CEO’su Adrian Krion Coindesk’e verdiği demeçte şunları söyledi:

“Meta’nın metaverse çabaları ve bu alandaki başarısı ile metaverse/oyna-kazan projelerinin ve jetonlarının potansiyeli arasında kesinlikle bir korelasyon var.

Facebook’un yeniden markalaşmasından bu yana bu alana ilgi arttı. Bu nedenle Facebook’un metaverse stratejisindeki herhangi bir aksilik, diğer metaverselerin pazar algısını doğrudan etkileyecektir.”

Oz Finance ekosistem mimarı Vincent Choy ise, Facebook’un hisse senedi performansının metaverse projelerini etkileyeceğini ifade ederek şunları söyledi:

“Facebook’un hisse senedi performansı, metaverseün geleceğine ilişkin yatırımcının duygularını yönetmede bir vekil görevi görüyor.

Sektör çok daha olgunlaşana kadar tokenlar ve hisse senetleri arasında bir korelasyon olacağına inanıyorum.”

Facebook düştü, AXS, SAND, GALA ve MANA etkilendi

Çarşamba günü son çeyrek bilançosunu açıklayan Facebook’un kullanıcı sayısının ilk defa düşmesi ve karlılığın azalması hisse senetlerinde %22’lik bir düşüş yaşanmasına neden oldu.

Bu düşüş sırasında Axie Infinity (AXS), The Sandbox (SAND), Gala (GALA) ve Mana’da %12’ye varan düşüşler izlendi.

Facebook’un geri atması beklenmiyor

CEO Mark Zuckerberg Çarşamba günü yaptığı açıklamada, şirketin metaverse geliştirmelerinin yıl sonuna kadar üst düzey bir sanal gerçeklik kulaklığının piyasaya sürülmesini içerdiğini ve şirketin gerçeklik gözlüğü olan “Nazare” üzerinde çalışmaya devam edeceğini söyledi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu