AltcoinAnaliz

Metaverse Tokeni Decentraland’de (MANA) Son Gelişmenin Fiyata Etkisi Ne?

Gelişmelerin Fiyata Etkisi Ne Oldu?

Mart ayının ilk haftasında metaverse coinlerinden Decentraland (MANA) tarafında önemli bir gelişme olmuştu.

ABD sigorta komisyoncusu ve varlık yönetim şirketi olan IMA Financial Group, Ethereum tabanlı Decentraland’de bir araştırma ve geliştirme tesisi açması haberi ile gündeme geldi.

Yani IMA Financial Group, Decentraland (MANA) Üzerinde NFT’ler için sigorta satışına başlayacağını duyurdu.

Metaverse dünyasının çok konuşulan projelerinden Decentraland (MANA)’nın coinmarketcap piyasa değeri verilerine baktığımızda 4 milyar 366 milyon dolar ve günlük hacmi 333 milyar dolar ile ilk sırada yer alan projelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Peki yeni gelişmeler fiyata ne yönde etkiledi?

Ocak ayının başından bu yana 3.96 dolar seviyesinden düşen tepeler yaparak eğik bir direnç alanı oluşturdu.

Aynı zamanda tepe bölgesi 3.96 dolar ve dip bölgesi 1.7050 dolar aralığında alıcı ve satıcıların dengede tuttuğu bir üçgen formasyonu oluşturdu.

Şu anda da fiyatın 4 saatlik zaman diliminde destekten tepki aldığını görebiliyoruz. Bu üçgen formasyon oluşumunun kırılımı yön tayini için önemli bir etken olacağını düşünüyorum.

Bununla birlikte 2.82 dolar bölgesinin aylık açılış bölgesi olması ise önemli bir seviye olarak görünüyor.

Bu bölgenin kırılımı ile beraber aylık bölgenin en üst seviyesi olan 3.55 dolar bölgesi takip edilebilir. Aksi durumunda aylık kapanış ve destek seviyelerinin altında kapanış olması ile 1.86 dolar destek bölgesine geri çekilme görebiliriz.

Genel piyasa koşullarına göre kıyasladığımızda günlük zaman diliminde yükselen bir parabolik yapının henüz bozulmadığı da görülmektedir.

Proje tarafındaki gelişmelerin desteklenmesi ve önümüzdeki aylarda metevarse alanında oluşabilecek yeni gelişmeler ile beraber yatırımcıların bu alana daha da ilgi duyması ve buna orantılı hacim artışları ile fiyata olumlu yansımalarını görebilmemiz mümkün olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu