BlockchainHaberler

Metaverse Yarışına Kripto Para Borsası KuCoin de Katıldı! 100 Milyon Dolarlık Metaverse Fonu Başlatıldı!

Metaverse dünyasına olan ilgi giderek artıyor.

Dijital dünya Metaverse’in geliştirilmesine her geçen gün daha fazla şirket katılıyor. Son olarak işlem hacmi bakımından dünyanın 6. en büyük kripto para borsası KuCoin’de Metaverse dünyasına katıldığını açıkladı.

Borsa tarafından yapılan açıklamada Metaverse projelerini desteklemek için 100 milyon dolarlık fon başlatıldığı belirtildi. “KuCoin Metaverse Fonu” olarak adlandırılan fon oyun, GameFi ve NFT projelerine yatırım yapacak.

Metaverse projelerini geliştirmek isteyen yeni başlayanları ve diğer ekipleri destekleyecek olan Metaverse fonu ayrıca seçilen proje geliştiricileri için markalaşma, teşvik ve ticaret ortaklığı hizmetleri de sağlayacak.

Kucoin’in CEO’su Johnny Lyu, Metaverse’i “internetin çalışma, sosyalleşme, alışveriş yapma, eğlenme ve sohbet etme şeklimizi değiştirmeyi hedefleyen bir sonraki bölümü” olarak tanımladıktan sonra sözlerine şu şekilde devam etti:

“Sonuç olarak, yeni fon İnternet endüstrisinin gelişimini hızlandırmayı hedefliyor.  Blockchain teknolojisinin Metaverse projelerine uygulanmasını daha da güçlendirerek, gelişmekte olan Blockchain endüstrisini olgunlaştırmayı umuyoruz.”

Geçtiğimiz aylarda sosyal medya devi Facebook Metaverse’i geliştirmek için fon başlattığını açıklamıştı. Sonraki adım olarak Facebook adını “Meta” olarak değiştirdiğini açıkladı ve Metaverse, Facebook’un bu hamlesinden sonra popülaritesini hızlı bir şekilde arttırdı.

Facebook’tan sonra Microsoft gibi birçok kurumsal şirket de Metaverse ile ilgilenmeye başladıklarını açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu