HaberlerKripto ParaMetaverse

Metaverse’ün İlk Vatandaşı Malta’da Doğdu!

Malta, ilk sanal vatandaşı Marija'yı tanıttı.

Metaverse teknolojisi popülaritesini artırmaya devam ettikçe hem kurumsal isimler hem de ülkeler sanal dünyaya girmeye başladı.

Metaverse’ün sunduğu yenilikçi teknoloji sayesinde oluşturulan önemli projeler arasına bir yenisi daha eklendi.

“İlk Sanal Vatandaş: Marija!”

Malta ülkesi bir ilke imza attı ve sanal dünya ile fiziksel dünyayı birleştiren metaverse teknolojisini kullanarak “Marija” ismini verdikleri dünyanın ilk sanal vatandaşını yarattı.

Malta Turizm ve Tüketicinin Korunması Bakanlığı, 11 Mart 2022 tarihinde düzenlediği “Dijital Turizm Yol Haritası: 2030” konferansında ilk sanal vatandaşlık uygulamasını başlattığını ve Marija’yı açıkladı.

Başlatılan sanal vatandaşlık uygulaması ile turizm sektörünün ilgisini çekmeyi başaran Marija, Malta’yı ziyaret eden tüm turistlere sanal olarak rehberlik etmeye programlandı.

Turizm ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Clayton Bartolo, Marija ile ilgili şunları söyledi:

“Hızlanma çağında ileriye doğru atılan önemli bir adım ve heyecan verici bir deneyim.

Bu aynı zamanda Malta’nın güçlü ulusal dijital strateji vizyonunun bir göstergesidir.”

Sanal Rehber “Marija” Turistlere Malta’yı Tanıtacak!

Tipik bir Malta kadını olarak oluşturulan Marija, Malta’nın tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilmesi gereken tüm bilgilere sahip.

Yapılan tanıtımda Marija’nın şuan 1 aylık olduğu ve öğrenme sürecinin devam edeceği ve sürekli olarak kendini geliştireceği ifade edildi.

Maltaca yanında 3 dil daha bilen Marija’nın Maltacayı kusursuz bir şekilde konuşabilmesi için özel bir sözlük oluşturuldu.

Yetkililer Marija’nın Malta’nın yeni sanal rehberi olduğunu ve kişilerle gerçek zamanlı olarak etkileşime geçebildiğini, soruları cevaplayabildiğini hatta espri yapabildiğini de ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu