Kripto HaberleriAltınMichael Saylor'dan Yeni Açıklamalar: Bitcoin ve Altın Hakkında Konuştu!

Michael Saylor’dan Yeni Açıklamalar: Bitcoin ve Altın Hakkında Konuştu!

Takip et

Sıkı bir Bitcoin boğası olan Michael Saylor, bugün Stansberry Research ile gerçekleştirdiği röportajda, BTC’nin yükselişi ile birlikte altının “tedavülden kalkabileceğini” iddia etti.

Gelecekte Altın Para Olarak Kabul Edilmeyecek

Bununla birlikte Saylor, BTC’nin altının yerini alma yolunun iniş ve çıkışlarla dolu olacağını da kabul etti. İlginç bir şekilde Saylor, altının aksine Bitcoin’in daha fazla sayıda ülkede para birimi olarak kabul edilme şansının yüksek olduğunu belirtti:

“Geleneksel eleştirmenler ve ana akım analistler kripto para ekonomisini anlamıyor, BTC’yi anlamıyor ve volatiliteden nefret ediyorlar. Bitcoin zaman içinde altını yavaş yavaş demonetize edecek, altın altının kullanım amacına uygun bir değere ulaşacak, ancak 21. yüzyılda para olarak kabul edilmeyecek.”

İlgili Haber
Michael Saylor, Şirketinin Bitcoin Yatırımı Hakkında Konuştu: "BTC'yi Benimsedikten Sonra..."

Bitcoin’in Volalitesiyle Başa Çıkmak

Bitcoin’in oynaklığına ilişkin endişeler konusunda Saylor, uzun vadeli yatırımcıların fiyattaki dalgalanmaların varlığın olgunlaşma yolunun bir parçası olduğunu dikkate alarak rahatsız olmamaları gerektiğini söyledi.

BTC’nin, kısa vadede para kazanmak isteyen yatırımcılar nedeniyle dalgalanma konusunda eleştiri aldığını öne sürdü.

Bu doğrultuda Saylor, uzun vadeli stratejinin MicroStragey’in BTC yatırım planına rehberlik ettiğini belirtti.

Şirketin zarara uğramasının ardından, bu stratejinin kilit ismi olan Saylor eleştirilere maruz kaldı. 2022 yılının 2. çeyreğinde MicroStrategy, 126 milyon dolarlık beklentilere karşılık 122.1 milyon dolarlık çeyreklik gelir bildirdi.

Ayrıca, şirket 918.1 milyon dolar zarar açıkladı ve bu zararın 917.8 milyon doları BTC varlıklarına dayandırıldı.

Saylor’a Göre BTC Dibi Gördü

Diğer yandan Saylor, kripto piyasasındaki son yükselişlerin Bitcoin’in dibe vurduğuna işaret ettiğini öne sürdü. Bu yazının yazıldığı sırada BTC 24.500 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde neredeyse %2’lik bir kazanç elde etti.

Saylor piyasanın dibi gördüğünü son olarak şu ifadelerle anlattı:

“Piyasa, temel değerlerinin kurumsal olarak yatırım yapılabilir bir varlık olarak ortaya çıktığı, düzenleyiciler, yasa koyucular ve büyük ölçekli yatırımcılar tarafından benimsendiği noktada dibe vurmuş gibi görünüyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları