Ana SayfaBitcoinMichael Saylor, Şirketinin Bitcoin Yatırımı Hakkında Konuştu: "BTC'yi Benimsedikten Sonra..."

Michael Saylor, Şirketinin Bitcoin Yatırımı Hakkında Konuştu: “BTC’yi Benimsedikten Sonra…”

Takip et

MicroStrategy CEO’luğundan istifa ettikten saatler sonra Michael Saylor, CNBC’ye yaptığı açıklamalarında şirketin Bitcoin stratejisi hakkında ilginç yorumlarda bulundu.

“BTC Sayesinde Microstrategy Her Varlık Sınıfından Daha İyi Performans Gösterdi”

Saylor yeni işinde Bitcoin’e daha fazla odaklanacağını daha önce Tweet’lemişti. Ayrıca Microstrategy’nin iki yıl önce benimsediği Bitcoin stratejisinden büyük fayda sağladığını belirtti:

“Bitcoin stratejisini benimsediğinden beri, Microstrategy her varlık sınıfından ve büyük teknoloji hisselerinden daha iyi performans gösterdi.”

Microstrategy eski CEO’su Michael Saylor, şirketin Bitcoin stratejisinin döviz devalüasyonlarının yaşattığı finansal fırtınayı atlatmasına yardımcı olduğunu söyledi. Saylor ayrıca bu stratejinin şirkete büyük ölçüde görünürlük ve finansal esneklik sağladığını da sözlerine ekledi.

İlgili Haber
Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, Michael Saylor'a Yüklendi: "Tam Bir Soytarı!"

“Volalite canlılıktır” şeklinde bir yorumda bulunan Saylor, kripto para piyasalarındaki oynaklığın önümüzdeki dört ila sekiz yıl içinde kademeli olarak azalabileceğini söyledi.

Saylor, kripto paralardaki dalgalanma ile dijital varlıklar ekosistemine ilişkin düzenleyici konulardaki netlik arasında doğrudan bir ilişki kurdu. Volatilitenin aynı zamanda piyasadaki kripto farkındalığına da bağlı olacağını sözlerine ekledi.

Michael Saylor: “Microstrategy’nin Bitcoin Varlıkları Şirketin Görünürlüğüne Yardımcı Oldu”

Saylor, şirketin Bitcoin stratejisinin volalite açısından onu Microsoft ve SAP gibi büyük teknolojilerin arasına soktuğunu söyledi. Microstrategy’nin operasyonlarının Bitcoin kısmının aslında pazarlama ve satışa yardımcı olduğu için bir fayda olduğunu da sözlerine ekledi. Genel olarak, Bitcoin stratejisinin Microstrategy’nin kurumsal yazılım işi için net bir avantaj olduğunu açıkladı.

İlgili Haber
Bitcoin ve Ethereum'u Emtia Olarak Kabul Eden Yasa Tasarısı Senatoya Sunuldu!

Bitcoin tutkunu, CFTC’ye Bitcoin ve Ethereum’u denetleme yetkisi veren yeni senato önerisine de cevap verdi:

“Dünyadaki herkes dijital mülk istiyor. Her düzenleyici kurum, kripto ekosistemiyle ilgilenecektir. Bir dizi düzenleme kripto endüstrisi için iyi olacaktır.”

Saylor, büyük kurumsal yatırımcıların kripto sektörüne kazandırılmasında düzenlemelerin önemini vurguladı. Saylor, kuralları anlayana kadar kriptoya yatırım yapmaktan korkan pek çok büyük yatırımcı olduğunu söyledi:

“Düzenleyiciler kuralları belirleyip netlik sağladıkça, bu Bitcoin için harika olacak.”

Microstrategy’nin ileriye dönük Bitcoin stratejisinden de bahseden Saylor, şirket genelindeki yöneticilerin oybirliğiyle bu stratejiye bağlı olduklarını söyledi. Saylor geçmişte birçok kez Bitcoin’in uzun vadede olağanüstü bir başarı elde edeceğini söylemişti. Haziran ayında Saylor, “Bitcoin fiyatı sıfıra inmediği sürece, bir milyona ulaşacaktır” demişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları