coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinMichael Saylor'ın Ardından Bir Milyarder Daha Bitcoin'e İlgi Duyduğunu İma Etti! Neler...

Michael Saylor’ın Ardından Bir Milyarder Daha Bitcoin’e İlgi Duyduğunu İma Etti! Neler Oluyor?

Bitcoin'e bir milyarder isim daha ilgi gösteriyor olabilir. Hem de söz konusu şirket herkesin bildiği bir isim.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yakın zamanda yaşanan bir gelişmede, piyasa değeri 100 milyar doları aşan Dell Technologies’in CEO’su Michael Dell, Bitcoin’e (BTC) potansiyel bir ilgi gösterdi.

Bu ilgi, Dell ve Bitcoin boğası Michael Saylor’un dahil olduğu bir dizi sosyal medya alışverişi yoluyla ima edildi.

Konuşma, Dell’in sosyal medya hesabında “nadirlik değer yaratır” şeklinde şifreli bir mesaj yayınlamasıyla başladı. Bu ifade MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı Saylor’un “Bitcoin Dijital Nadirliktir” şeklinde bir yanıt vermesine yol açtı. Dell daha sonra Saylor’un BTC dostu paylaşımını retweet’leyerek sokarak BTC’ye yönelik olası bir ilgiye işaret etti.

Paylaşım alışverişi bununla da kalmadı. Dell daha sonra Susam Sokağı’nın Kurabiye Canavarı’nın dijital olarak değiştirilmiş bir görüntüsünü paylaşarak karakterin kurabiye yerine Bitcoin tükettiğini tasvir etti. Görüntünün Saylor tarafından değiştirildiği ve ciddi kripto para tartışmasına mizahi bir hava kattığı anlaşılıyor.

İlgili Haber  Nasdaq ve ABD Borsaları Rekorlar Kırarken Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor? İşte 5 Muhtemel Sebep

MicroStrategy’nin ilk CEO’su ve şimdi de yönetim kurulu başkanı olan Saylor, şirketin son dört yılda 15 milyar dolar değerinde 226.331 Bitcoin satın almasına öncülük etti. En son satın alma işlemi bu hafta 11.900 BTC ile gerçekleşti. Saylor ayrıca diğer şirketlerin de Bitcoin’i bilançolarına dahil etmeleri için güçlü bir savunucu oldu.

Ancak, bugüne kadar sadece bir avuç şirket Bitcoin’i hazine stratejilerinin bir parçası olarak benimsedi ve bunların hiçbiri Saylor’un liderliğindeki MicroStrategy kadar başarılı olamadı.

Yakın zamanda yapılan bir başvuruya göre, Dell’in 3 Mayıs itibariyle bilançosunda 34.6 milyar dolarlık mevcut varlıkları vardı ve bunun 5.8 milyar doları nakit ve nakit benzerleriydi. Başvuruda Bitcoin’den hiç bahsedilmedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları