Altcoin

Microsoft, Ethereum Geliştirici Şirketine Yatırım Yaptığını Duyuruldu!

Kripto para dünyasına mesafeli yaklaşan Microsoft'un Ethereum'un geliştirici şirketine yatırım yaptığı duyuruldu.

Ethereum yazılım geliştirici şirketi ConsenSys, son finansman turunda 450 milyon dolar toplayarak 7 milyar dolar değerlemeye ulaştı. Finansman turunda yatırım yapan şirketler arasında Microsoft’un da bulunması dikkat çekti.

Ethereum Geliştiricisi Şirkete Yatırım Yapanlar Arasında Microsoft’un da Yer Alması Dikkat Çekti

Büyük çaplı finansman turuna Blockchain odaklı alternatif yatırım şirketi ParaFi Capital öncülük etti. Yatırımcı listesinde teknoloji devi Microsoft ve SoftBank’a ait Vision Fund’ın bulunduğu belirtildi.

Dünyanın en büyük Web3 cüzdanlarından biri olan MetaMask’ın geliştiricisi olarak tanınan ConsenSys, Kasım ayında aldığı 200 milyon dolarlık yatırım sonrasındaki 3.2 milyar dolarlık değerlemesini iki katına çıkardı. Kasım ayındaki finansman turunda banka devi HSBC ve İngilizce hedge fonu Marschall Wace’in bulunması dikkat çekmişti.

Şirket yıl sonuna kadar çalışan sayısını 1.000’e çıkarmayı hedeflediğini duyurdu.

Şirketin temel ürünlerinden biri olan MetaMask bu yılın başlarında tasarımını tamamen yenilemiş ve kısa bir süre önce de aylık 30 milyon aktif kullanıcıya ulaşmıştı. Son sermaye enjeksiyonunda sonra ConsenSys yine kendi geliştirici platformu olan Infura’nın ölçeklendirilmesine odaklanacak.

Ethereum Blockchain kurucularından biri olan ve aynı zamanda ConsenSys CEO’su Joseph Lubin, yaptığı açıklamada şirketinin “geniş ve derin” yeteneklere sahip olduğunu söyledi.

Bununla birlikte ConsenSys baş strateji sorumlusu Simon Morris, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Mevcut durumda, alanımızdaki gelişmeler ile rekabet etmek yerine bu gelişmeleri yönlendirdiğimizi düşünüyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu