HaberlerKripto Para

Microsoft, Google ve Harvard Uzmanlarından Meclis’e Kripto Para Mektubu!

26 kişilik bir grup uzman kripto paraları eleştiren bir mektup yazdı.

Kripto para birimleri ile ilgili regülasyon çalışmaları konusunda diğer dünya ülkelerinin gerisinde kalan ABD’de bir grup teknoloji uzmanı kriptoyu destekleyen ABD milletvekillerine kripto para birimlerini ve blok zincir teknolojisini eleştiren bir mektup yazdı.

Kripto para sektörünü çökertmeye teşvik etmek için bir araya gelen 26 kişilik grup kripto para birimlerini riskli, kusurlu ve kanıtlanmamış olarak nitelendirdi.

Kripto paraları destekleyen ve yatırım yapan milletvekillerine hitaben yazılmış mektupta şu ifadelere yer verildi:

“Sizi, bu riskli, kusurlu ve kanıtlanmamış dijital finansal araçlar için düzenleyici bir güvenli bölge oluşturmak amacıyla hareket eden dijital varlık sektörü finansörlerinden, lobicilerinden ve destekçilerinden gelen baskıya direnmeye çağırıyoruz.

Bu mektubu, kripto varlıkların kayıtsız şartsız iyi ve yenilikçi bir teknoloji olduğu yönündeki iddialara karşı eleştirel ve şüpheci bir yaklaşım benimsemeye teşvik etmek için yazıyoruz.”

UST ve LUNA çöküşü sonrası büyük miktarlarda zarara uğrayan yatırımcılara da atıf yapılan mektupta “Kripto varlıklar, risklerini anlayamayan perakende yatırımcılara karşı kullanılan spekülatif yatırım planı aracı oldu.” dedi.

26 kişilik grup arasında Harvard Üniversitesi öğretim görevlisi Bruce Schneier, eski Microsoft mühendisi Miguel de Icaza ve Google Cloud’un baş mühendisi Kelsey Hightower de yer aldı.

Kripto şirketleri 2021 yılında lobicilik faaliyetlerine yaklaşık 9 milyon dolar harcadı. Bu rakam 2020 yılında lobicilik için harcanan 2,8 milyon doların üç katından fazlasına denk geliyor.

Harcanan para arasında kripto para borsası Coinbase, 1,5 milyon dolar ile en fazla harcama yapan kripto şirketi oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu