EthereumHaberler

Microsoft Yöneticisi Ethereum (ETH) İçin Tarih Verdi!

Ethereum gündemde kalmaya devam ediyor.

Microsoft’ta dijital dönüşüm direktörü olarak görev yapan Yorke Rhodes, ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum’un mükemmel ve benzersiz özellikleri sayesinde muazzam bir yükselme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

Bu özellikler sayesinde Ethereum ağının 2023 yılına Merkezi Olmayan Uygulama (dApp) Merkezi haline geleceğini savunan Rhodes, Ethereum ağının gelecekte DeFi için bir AppStore görevi göreceğini tahmin ettiğini belirtti.

“Dapps Radar’a göre, sistemde 9.000’den fazla merkezi olmayan uygulama var. Google ve Apple gibi geleneksel uygulamalardan elde edilen gelirler düştükçe Ethereum 2023 yılına kadar Merkezi Olmayan Uygulama (dApp) Merkezi olacak.”

Microsoft yöneticisinin bu Ethereum tahmini, ETH ağında büyük bir yenilik olan Proof of Work sisteminden Proof of Stake’e geçişine bağlı gibi görünüyor. Zira Proof of Stake’e geçiş Ethereum’daki yüksek gas ücretlerine ve ölçekleme sorununa bir çözüm olarak görülüyor.

Ethereum ağının Proof of Stake’e geçişi 2022 yılında tamamlanması bekleniyor.

Ethereum ağı üzerinde 3000’den fazla dApp bulunuyor olsa da, işlem ücretlerinin yüksekliği yeni ve küçük yatırımcının Ethereum ilgisini azaltıyor. İlerleyen süreçte işlem ücretlerinin düşmesi ile Ethereum’un yeniden yıldızının parlaması bekleniyor. Bu sırada “Ethereum killer” olarak piyasaya çıkan Solana gibi ağların nasıl performans sergileyeceği merek ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu