Bitcoin

MicroStrategy CEO’su, “Bitcoin Dünya Devi Şirketler İçin Bir Fırsat”

Bitcoin yatırımlarına devam etmeyi planlayan şirkete göre sadece BTC yatırımı yapmak bile dünya devi şirketlere 1 trilyon dolarlık değer sağlatabilir.

Yüklü Bitcoin alımlarıyla sık sık gündeme gelen MicroStrategy şirketi, Bitcoin alımlarına devam etmeyi planlıyor.

Şirket CEO’su, kurumları ve halkı Bitcoin’in yararları hakkında eğitmeyi planladıklarını söyledi ve Bitcoin’in birçok teknoloji devi şirket için trilyon dolarlık bir fırsat olduğunu ifade etti.

Özellikle Apple, Google, Facebook ve Amazon gibi dev şirketlerin mobil uygulamalarına Bitcoin ile ödeme seçeneği eklemelerinin söz konusu şirketler için büyük yarar sağlayacağını, Square ve PayPal gibi devlerin bunu zaten başarıyla gerçekleştirdiğini belirtti.

MicroStrategy ile ilgili haberlere göre şirket bu yılın ikinci çeyreğinde ortalama 38.467 dolara 13.759 Bitcoin satın aldı.

Saylor ise şirket olarak planlarının Bitcoin almaya ve tutmaya devam etmek ve ayrıca kurumsal yatırımcıları, düzenleyicileri ve genel halkı lider kripto para biriminin yararları konusunda eğitmeye odaklanmak olduğunu söyledi.

Algoritması gereği hiçbir zaman 21 milyondan fazla Bitcoin olmayacağını ve şu anda pay kapma yarışında ne kadar fazla alım yapılırsa ileride o kadar kazançlı çıkılacağını ifade eden Saylor, dünyanın en büyük firmalarının sadece Bitcoin’e yatırım yaparak 1 trilyon dolarlık değer üretebileceğini söyledi.

Ethereum ve Bitcoin Ayrı Kulvarlar

Ethereum ve Uniswap gibi bir değişim aracı olarak kullanılan dijital para birimleri olarak Bitcoin’den farklı olduklarını dile getiren Saylor, şirket olarak Bitcoin’e odaklandıklarını ve bu değeri her şirkete, ürüne, hizmete, hükumete ve geleneksel ekonominin diğer herhangi bir bölümüne entegre etmek suretiyle onları daha iyi hale getireceği yönünde çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu