Bitcoin

MicroStrategy CEO’su: Bitcoin’in (BTC) Değeri Altını Geçmekle Kalmayacak

Michael Saylor, Bitcoin'in 100 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşacağını düşünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatının sert düşüşü sektöre yeni giren bireysel yatırımcıları etkilese de kurumsal yatırımcıların inancı artmaya devam ediyor. Kripto para sektöründe kurumsal yatırım çılgınlığına liderlik eden Michael Saylor da kısa süre önce yaptığı açıklamalar ile bunu kanıtladı.

İlgili Haber
MicroStrategy CEO'su Michael Saylor'dan Önemli Açıklamalar

Saylor, CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin fiyatının kısa vadeli hareketlerine odaklanılmaması gerektiğini vurguladı. Bitcoin’in uzun vadeli bir yatırım olduğunu ifade eden Saylor, bunun alım satım için değil, birikim için kullanılacak varlık olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin 100 Trilyon Dolarlık Değere Ulaşacak

Ünlü CEO’ya göre Bitcoin’in değeri arttıkça bunun fiyat oynaklığı da azalacak ve küresel ekonomiyi dengeler bir hal alacak.

Kısa süre önce 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değerini geçen BTC, Saylor’a göre ise 100 kat daha artabilir. Michael Saylor, Bitcoin’in sadece altının 11 trilyon dolarlık piyasa değerini geçmekle kalmayacağını düşünüyor.

Bitcoin, altının toplam piyasa değerini geçtikten sonra negatif getiri sunan ulusal borç ve diğer mali durumlar sayesinde 100 trilyon dolara kadar yükselecek. 10 trilyon dolara gelindiğinde ise volatilite önemli bir ölçüde azalacak.”

Aslında Michael Saylor’ın ifadesi altının toplam piyasa değerine ve volatilitesine bakıldığında doğru gözüküyor. Altın fiyatları 10 trilyon dolara ulaşmadan önce nispeten daha volatil bir durumdayken bu seviye fiyatlarda stabiliteyi beraberinde getirdi.

Bitcoin’in ise 1 trilyon dolarlık bir varlık olmasına rağmen kısa sürede %20 düşüş yaşıyor olması hala volatil olduğuna işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu